Станом на 8:25 вартість грудневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent зросла на 0,16% - до 56,7 доларів за барель. Вартість листопадових ф'ючерсів на нафту марки WTI піднімалася на 0,27% - до 51,05 долара за барель.
Інвестори чекають на публікацію даних Міністерства енергетики США і Американського інституту нафти (API) щодо запасів сировини в країні. Раніше публікація даних була перенесена на добу у зв'язку зі святкуванням у США Дня Колумба.
Тим не менш, багато експертів вказують на "звуження" нафтового ринку.
"Ми підняли наш прогноз на ціну нафти марки Brent у першому кварталі 2018 року на п'ять доларів за барель, до 56 доларів... На тлі скорочення запасів інвестори ринку фокусуються на геополітичних ризиках і низькому рівні резервних потужностей (нафтопереробки - ред.)", - цитує агентство "Рейтер" аналітиків Barclays bank.
Позитивний вплив на ціни на "чорне золото" також вчиняють прогнози МВФ щодо світової економіки. Так, раніше у вівторок, 10 жовтня, МВФ підвищив прогноз щодо зростання світового ВВП на цей і наступний роки на 0,1 процентного пункту - до 3,6% і 3,7% відповідно.
Проте МВФ знизив прогноз світових цін на нафту на цей самий період - на 1,6 і 1,8 долара за барель – до 50,3 і 50,2 доларів відповідно.
Нагадаємо, раніше міністр нафти Кувейту Іссам аль-Марзук заявив про те, що ОПЕК ухвалила рішення про продовження віденської угоди про скорочення рівня видобутку нафти ще на дев'ять місяців.
Раніше генеральний секретар ОПЕК Мохаммед Баркіндо висловив надію на приєднання Єгипту та Туркменії до угоди зі скорочення видобутку нафти членами ОПЕК і країнами, що не входять у картель.
Однак Казахстан виступає за плавний вихід з угоди з ОПЕК. Остаточне рішення буде прийнято в листопаді.
Країни ОПЕК домовились про скорочення видобутку нафти після року переговорів. З 1 січня 2017 року вони скоротили видобуток нафти на 1,2 млн барелів на день - до 32,5 млн. При цьому угода передбачає і участь країн, що не входять в картель. Вона розрахована на півроку з можливістю продовження ще на шість місяців.
Тим часом країни, що не входять в ОПЕК, домовилися скоротити видобуток нафти на 600 тисяч барелів на добу. Повідомлялося, що з цієї кількості половина припадає на Росію.