Станом на 7:39 вартість травневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent піднімалася на 0,27% - до 67,22 доларів за барель. Ціна квітневих ф'ючерсів на нафту марки WTI зросла на 0,46% - до 63,84 доларів за барель.
У суботу, 24 лютого, Національна нафтова компанія Лівії офіційно заявила про форс-мажор на родовищі "Ель Філь" ("Елефант"). Члени збройного угруповання "Варта нафтових об'єктів" регіону Феццан погрожували робітникам, заходили до адміністративних приміщень на території родовища та стріляли у повітря.
До закриття родовища на ньому видобувалося 70 тисяч барелів нафти на добу, виробнича потужність "Ель Філь" – 90 тисяч барелів на день.
Також інвестори відіграють заяву міністра нафти Саудівської Аравії Халіда аль-Фаліха про те, що видобуток сировини в країні в січні-березні буде набагато нижчим за граничні значення у межах угоди ОПЕК+ про скорочення нафтовидобутку. При цьому експорт становитиме менше семи млн барелів на добу. У грудні обсяг експорту із Саудівської Аравії становив 7,045 млн барелів на добу.
Нагадаємо, раніше ОПЕК ухвалила рішення про продовження віденської угоди про скорочення рівня видобутку нафти до кінця 2018 року.
При цьому генеральний секретар ОПЕК Мохаммед Баркіндо висловив надію на приєднання Єгипту та Туркменії до угоди зі скорочення видобутку нафти членами ОПЕК і країнами, що не входять у картель.
Однак Казахстан виступав за плавний вихід з угоди з ОПЕК.
Країни ОПЕК домовились про скорочення видобутку нафти після року переговорів. З 1 січня 2017 року вони скоротили видобуток нафти на 1,2 млн барелів на день - до 32,5 млн. При цьому угода передбачає і участь країн, що не входять в картель. Вона розрахована на півроку з можливістю продовження ще на шість місяців.
Тим часом країни, що не входять в ОПЕК, домовилися скоротити видобуток нафти на 600 тисяч барелів на добу. Повідомлялося, що з цієї кількості половина припадає на Росію.
Минулий рік для ринку нафтопродуктів в Україні став роком покупця. Між ресурсотримачами розгорнулася боротьба за споживача, унаслідок чого ціни знизилися, а ринкові частки основних учасників перерозподілилися. Детальніше про нову модель постачання українського ринку читайте в матеріалі Сергія Куюна "Боротьба за баки" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".