Станом на 8:07 вартість грудневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent зросла на 0,17% - до 57,47 доларів за барель, грудневих ф'ючерсів на нафту марки WTI - на 0,15% - до 51,98 долара за барель.
"Зараз ринок більше оцінює підтримуючі фактори, такі як ситуація в Курдистані, зниження кількості бурових установок у США і можливе продовження угоди ОПЕК зі скорочення видобутку нафти", - цитує агентство Reuters слова старшого економіста Mitsubishi UFJ Research and Consulting Томомісі Акути.
Трейдери побоюються перебоїв у поставках нафти з Іракського Курдистану після проведення там референдуму про незалежність і введення офіційним Багдадом санкцій.
Крім того, інвестори продовжують відігравати дані статистики американської нафтогазової сервісної компанії Baker Hughes про кількість бурових установок у США. Згідно з даними компанії, за тиждень, що завершився 20 жовтня, кількість бурових установок знизилася на 15 штук, або на 1,6% - до 913 одиниць. При цьому нафтових бурових установок стало менше на сім штук, або на 0,9% - 736 одиниць.
Також трейдери реагують на повідомлення генерального секретаря ОПЕК Мохаммеда Баркіндо про те, що в організації серйозно ставляться до пропозиції Росії продовжити угоду зі скорочення нафтовидобутку країнами, що не входять у картель (ОПЕК+) до кінця 2018 року.
Раніше парламент Іраку зажадав ввести війська на спірні райони на півночі країни, що знаходяться під контролем курдів з 2003 року, у зв'язку з проведенням референдуму про незалежність Іракського Курдистану.
Зони, стосовно яких ведеться суперечка між курдами і федеральним урядом в Багдаді, не є частиною трьох провінцій північного Іраку, які утворюють автономну курдську область.
Спірними районами є багата нафтою провінція Кіркук, а також частини провінцій Ніневія, Діяла та Салахеддін.
Детальніше про ситуацію довкола референдуму в Іракському Курдистані читайте у матеріалі Володимира Кравченка "Курдський вибір. Іракська автономія за крок від незалежності" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".