Станом на 07.20 за київським часом вартість січневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent зросла на 1,45% - до 47,54 долара за барель. Ціна січневих ф'ючерсів на нафту марки WTI збільшилася на 1,49% - до 47,05 долара за барель.
Оптимізм трейдерів підтримують заяви міністра нафти Ірану Бижана Зангане і міністра нафти Іраку Джабара аль-Лаиби, які повідомили про намір підтримати пропозиції щодо скорочення видобутку на засіданні країн ОПЕК у Відні 30 листопада.
Крім того, президент Росії Володимир Путін заявив про те, що Росія готова заморозити видобуток нафти. Він зазначив, що не бачить в заморожуванні видобутку шкоди для енергетичного сектору Росії. Про майбутню зустріч ОПЕК Путін також заявив: "гострих питань, наскільки ми собі уявляємо, вже не залишилося. Ну а ми зробимо зі свого боку все, чого від нас наші партнери по ОПЕК очікують. У всякому разі, заморозити видобуток для нас не представляє ніякої проблеми".
Разом з тим, наприкінці вересня країни ОПЕК на неформальній зустрічі в Алжирі домовилися скоротити видобуток нафти до 32,5 млн барелів на добу з нинішніх 33,24 млн барелів, проте щодо конкретних лімітів для кожної з країн організації домовленостей поки немає. Це перша подібна домовленість країн ОПЕК щодо обмеження видобутку "чорного золота", починаючи з 2008 року. На наступній зустрічі ОПЕК у Відні 30 листопада країни планують досягти остаточних домовленостей щодо заходів стабілізації нафтового ринку.