Станом на 7:36 вартість травневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent збільшилася на 0,48% - до 51,87 долара за барель. Ціна травневих ф'ючерсів на нафту марки WTI піднімалася на 0,39% - до 49,10 долара за барель.
У понеділок, 20 березня, агентство "Рейтер" цитувало думку неназваних делегатів ОПЕК про те, що держави, які входять в картель, все більше підтримують ідею необхідності продовження угоди для відновлення балансу попиту і пропозиції на ринку. При цьому країни, що не входять в картель, також повинні взяти в цьому участь.
Трейдери очікують продовження зростання цін на нафту у зв'язку із попитом на дану сировину.
"Світовий попит у 2017 році, як очікується, буде залишатися "здоровим", - цитує агентство слова аналітика Vontobel Asset Management Джеремі Бейкера (Jeremy Baker).
За словами Бейкера, зростання попиту на нафту в 2017 році перевищить середні показники у 1,2 млн барелів на день на 0,2-0,4 млн барелів у день. Експерт вважає, що в цьому випадку зростання видобутку сланцевої нафти в США не перешкодить ребалансування на ринку.
Країни ОПЕК домовились про скорочення видобутку нафти після року переговорів. З 1 січня 2017 року вони скоротять видобуток нафти на 1,2 млн барелів на день - до 32,5 млн. При цьому угода передбачає і участь країн, що не входять в картель. Вона розрахована на півроку з можливістю продовження ще на шість місяців.
Тим часом країни, що не входять в ОПЕК, домовилися скоротити видобуток нафти на 600 тисяч барелів на добу. Повідомлялося, що з цієї кількості половина припадає на Росію.