Світові ціни на нафту в середу зростають на тлі новин про готовність ряду країн-виробників нафти до можливої заморожування рівня видобутку, свідчать дані торгів.
Вартість листопадових ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent зросла на 0,7% - до 47,59 долара за барель. Ціна жовтневих ф'ючерсів на нафту марки WTI піднімалася на 0,67% - до 45,13 долара за барель.
У понеділок Росія і Саудівська Аравія домовилися про спільні дії для підтримки стабільності на ринку та забезпечення сталого рівня інвестицій. У вівторок глава МЗС Саудівської Аравії заявив, що королівство буде дотримуватися принцип заморозки рівня видобутку нафти в разі досягнення відповідних домовленостей. При цьому, він зазначив, що досягнення угоди може перешкодити Ірану, який прагне збільшити видобуток.
Крім того, представник міністерства нафти Іраку Асем Джихад заявив у вівторок, що країна безумовно візьме участь у зустрічі ОПЕК (Організація країн-експортерів нафти) в Алжирі і виступає за будь-які рішення, що сприяють вирівнюванню цін на нафту. Він також зазначив, що Ірак буде приймати участь у всіх зустрічах країн-виробників "чорного золота".
"Реакція на новини була змішаною, волатильність на ринку нафти - ред.), ймовірно, залишиться високою, принаймні, на якийсь час", - наводить газета The Wall Street Journal слова неназваного аналітика JBC Energy.
Країни ОПЕК планують провести неофіційне нараду в кулуарах XV міжнародного енергетичного форуму в Алжирі, який пройде з 26 по 28 вересня. Очікується, що на цій зустрічі ОПЕК відновить переговори про замороження рівня видобутку з країнами, що входять і не входять в картель.
Як повідомлялося раніше, в ОПЕК невдоволені нинішніми цінами на нафту. В організації розраховують на ціни ближче до 60 доларів за барель.
Раніше експерти міжнародного рейтингового агентства Moody's Investors Service прогнозували, що ціни на нафту будуть перебувати в діапазоні 40-60 дол. за барель у середньостроковій перспективі.