Станом на 8:18 вартість вересневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent зросла на 0,31% - до 49,06 долара за барель. Ціна серпневих ф'ючерсів на нафту марки WTI збільшилася на 0,26% - до 46,66 долара за барель.
"Значне зниження нафтових запасів у США минулого тижня підтримали коментарі МЕА про те, що попит зростає сильніше порівняо з початковою оцінкою. Безперервне збільшення числа діючих бурових установок у США також припинилося", - цитує агентство "Рейтер" аналітиків банку ANZ.
Згідно з даними Міністерства енергетики США, комерційні запаси нафти в країні (виключаючи стратегічний резерв) за тиждень, що завершився 7 липня, знизилися на 7,6 млн барелів, або на 1,5% - до 495,4 млн барелів. При цьому аналітики прогнозували зниження показника лише на 0,57%, або на 2,850 млн барелів –до 500,05 млн барелів.
У п'ятницю, 14 липня, американська нафтосервісна компанія Baker Hughes повідомила про те, що за підсумками робочого тижня, що завершився 14 липня, кількість бурових установок у США залишилась на колишньому рівні – 952 одиниці. При цьому кількість нафтових бурових установок збільшилася на дві штуки, або на 0,26% - до 765 одиниць. Число газодобувних, навпаки, знизилося на дві штуки, або на 1,06% - до 187 одиниць. У річному виразі показник виріс на 505 штук, або у 2,2 рази.
Крім того, у четвер, 13 липня, МЕА поліпшило прогноз щодо попиту на нафту в 2017 році - на 160 тисяч барелів на день, до 98 млн барелів. Порівняно з попереднім роком показник зросте на 1,4 млн барелів на добу – до 99,4 млн барелів. Прискорене зростання показника країн поза Організацією економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР) може компенсувати його можливе зниження з боку країн ОЕСР.
Нагадаємо, раніше міністр нафти Кувейту Іссам аль-Марзук заявив про те, що ОПЕК ухвалила рішення про продовження віденської угоди про скорочення рівня видобутку нафти ще на дев'ять місяців.
Раніше генеральний секретар ОПЕК Мохаммед Баркіндо висловив надію на приєднання Єгипту та Туркменії до угоди зі скорочення видобутку нафти членами ОПЕК і країнами, що не входять у картель.
Країни ОПЕК домовились про скорочення видобутку нафти після року переговорів. З 1 січня 2017 року вони скоротили видобуток нафти на 1,2 млн барелів на день - до 32,5 млн. При цьому угода передбачає і участь країн, що не входять в картель. Вона розрахована на півроку з можливістю продовження ще на шість місяців.
Тим часом країни, що не входять в ОПЕК, домовилися скоротити видобуток нафти на 600 тисяч барелів на добу. Повідомлялося, що з цієї кількості половина припадає на Росію.