Станом на 8:23 вартість серпневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent росла на 0,75% - до 48,42 долара за барель. Ціна липневих ф'ючерсів на нафту марки WTI збільшувалася на 0,66% - до 46,02 долара за барель.
Згідно даних Міненерго США, видобуток "чорного золота" в країні за тиждень, що завершився 2 червня, знизився на 0,25%, або на 24 тисячі барелів на добу - до 9,318 млн барелів на добу. А запаси на найбільшому в країні терміналі в Кушингу знизилися на 1,4 млн барелів - до 63,4 млн барелів.
Проте днем раніше нафта подешевшала на 5%, оскільки трейдери відреагували на дані про несподіване зростання її запасів у США. Так, згідно з даними Міненерго, комерційні запаси нафти в країні за тиждень збільшилися на 3,3 млн барелів, або на 0,6% - до 513,2 млн барелів. Хоча аналітики прогнозували зниження показника на 3,464 млн барелів, або на 0,67% - до 506,436 млн барелів.
На думку аналітика OptionsXpress в Сіднеї Бена Ле Бруна, на поточний момент нафта торгується в районі низьких рівнів. У той самий час, ситуація ускладнюється перспективою прийдешніх важливих політичних і економічних подій, які також можуть вплинути на перебіг торгів, цитує аналітика агентство "Рейтер".
У четвер, 8 червня, відбудуться парламентські вибори у Великій Британії, засідання ЄЦБ, а також виступ колишнього голови ФБР Джеймса Комі в Сенаті у справі про втручання Росії у вибори США.
Нагадаємо, раніше міністр нафти Кувейту Іссам аль-Марзук заявив про те, що ОПЕК ухвалила рішення про продовження віденської угоди про скорочення рівня видобутку нафти ще на дев'ять місяців.
Раніше генеральний секретар ОПЕК Мохаммед Баркіндо висловив надію на приєднання Єгипту та Туркменії до угоди зі скорочення видобутку нафти членами ОПЕК і країнами, що не входять у картель.
Країни ОПЕК домовились про скорочення видобутку нафти після року переговорів. З 1 січня 2017 року вони скоротили видобуток нафти на 1,2 млн барелів на день - до 32,5 млн. При цьому угода передбачає і участь країн, що не входять в картель. Вона розрахована на півроку з можливістю продовження ще на шість місяців.
Тим часом країни, що не входять в ОПЕК, домовилися скоротити видобуток нафти на 600 тисяч барелів на добу. Повідомлялося, що з цієї кількості половина припадає на Росію.