Ціни на 3еталонних марок Brent і WTI знижуються у вівторок, 31 березня, третю сесію поспіль і завершують в мінусі вже третій квартал на тлі переговорів іранських і західних дипломатів, повідомило агентство Bloomberg.
Травневі ф'ючерси на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures вранці у вівторок подешевшали на $ 0,46 (0,82%) - до $ 55,83 за барель. У понеділок їх вартість зменшилася на $ 0,12 (0,21%) і становила $ 56,29 за барель.
Котирування травневих контрактів на WTI на електронних торгах Нью-йоркської товарної біржі (NYMEX) вранці у вівторок опустилися на $ 0,67 (1,38%) - до $ 48,01 за барель. За підсумками попередньої торгової сесії їх ціна впала на $ 0,19 (0,39%) - до $ 48,68 за барель.
У березні Brent втратила 11% вартості, WTI - 2,7%.
Як очікується, укладення угоди щодо Ірану з часом призведе до збільшення експорту палива з цієї країни, що загострить спостерігається надлишок пропозиції на світових ринках.
Крім того, експерти прогнозують подальше збільшення товарних запасів нафти в США з рекордного рівня, який не оновлювався вже кілька разів за останні тижні.
Переговори з іранської ядерної проблеми, що проходять в швейцарській Лозанні, виходять на фінішну пряму, і у вівторок сторони зроблять фінальну спробу подолати залишилися розбіжності.
Спочатку сторони домовилися, що 31 березня - крайній термін для узгодження політичних рамок угоди. Після цього учасники переговорів повинні перейти до узгодження технічних аспектів.
У разі зняття обмежень Іран може збільшити експорт нафти приблизно на 1 млн барелів на добу, проте на це потрібен час кажуть експерти. Між тим, за оцінками фрахтових брокерів, товарні запаси нафти в Ірані становлять від 7 до 35 млн млн барелів. Аналітики Barclays і Societe Generale очікують, що ці обсяги хлинуть на світові ринки відразу ж після укладення угоди з атомної проблеми.
"Якщо буде укладено угоду, на ринки може виплеснутися досить багато нафти. Ціна була порівняно стійка з урахуванням цього знижувального потенціалу", - заявив аналітик сировинного сектора Fat Prophets Девід Леннокс.
За оцінками аналітиків, опитаних Bloomberg, запаси нафти в США виросли минулого тижня на 4,5 млн барелів. До цього підйом тривав 11 тижнів, в результаті чого показник досяг позначки в 466,7 млн барелів - максимуму з серпня 1982 року, тобто за весь час його розрахунку. Дані Міненерго США будуть оприлюднені в середу.
З початку I кварталу 2015 року нафта Brent подешевшала на 2,6%, WTI - на 9,9%. У попередній раз нафта дешевшала три квартали поспіль в 2003 році.