Станом на 7:57 вартість листопадових ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent опустилася на 0,31% - до 54,03 доларів за барель. Ціна жовтневих ф'ючерсів на нафту марки WTI зменшилася на 0,14% - до 49,09 доларів за барель. Напередодні вартість Brent перевищила позначку у 54 долари за барель вперше з 25 травня цього року.
На думку аналітиків банку ANZ, опитаних агентством "Рейтер", відновлення роботи нафтопереробними заводами США має підтримувати ціни на нафту. Ураган "Ґарві" вивів з ладу 27% нафтопереробних потужностей країни.
Слабо підтримують зростання цін на сировину й дані Американського інституту нафти (API). Так, запаси нафти в США за тиждень, що завершився 1 вересня, збільшилися на 2,791 млн барелів - до 460,591 млн барелів. Запаси бензину при цьому знизилися на 2,544 млн барелів, дистилятів - на 603 тисячі барелів. Запаси нафти на найбільшому в країні терміналі в Кушингу збільшилися на 669 тисяч барелів.
Трейдери також чекають на публікацію о другій половині дня даних Міністерства енергетики США. Експерти прогнозують зростання запасів нафти на 4,7 млн барелів, або на 1,03% - до 462,5 млн барелів.
Нагадаємо, раніше ураган четвертої категорії "Ґарві" досяг США і обрушився на узбережжя штату Техас. Як повідомив Національний центр спостереження за ураганами США, максимальна швидкість вітру в межах урагану досягає приблизно 60 м/c. Пізніше ураган послабшав до рівня тропічного шторму.
Президент США Дональд Трамп оголосив режим стихійного лиха в штаті Техас у зв'язку з ураганом "Ґарві". Такі заходи забезпечать необхідну допомогу владі та жителям штату з боку федерального уряду. Наразі кількість жертв урагану "Ґарві" та його наслідків збільшилася до 60 чоловік.
Губернатор штату Техас Грег Еббот заявив про те, що ураган "Ґарві" за сумою збитків перевершив "Катрину", на ліквідацію його наслідків може знадобитись більше 125 млрд доларів. "Ґарві" викликав паливну кризу в США, у зв'язку з цим країні довелося розконсервувати стратегічні запаси нафти.