Станом на 7:56 вартість серпневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent знижувалася на 0,4% - до 49,27 долара за барель. Ціна липневих ф'ючерсів на нафту марки WTI зменшилася на 0,44% - до 47,19 долара за барель.
Раніше у понеділок, 5 червня, Саудівська Аравія, Об'єднані Арабські Емірати, Єгипет і Бахрейн оголосили про розрив дипломатичних відносин з Катаром, звинувативши його в підтримці тероризму і дестабілізації ситуації на Близькому Сході. Пізніше до розриву дипломатичних відносин з Катаром приєдналися ще три країни, серед яких Лівія, Ємен і Мальдівські острови.
При цьому частка Катару з видобутку нафти є однією з найбільш незначних серед країн-членів ОПЕК, проте напруженість всередині картелю може перешкодити виконанню угоди про скорочення видобутку, зазначає агентство "Рейтер". За словами головного ринкового стратега AxiTrader Грега Маккенни, ситуація з Катаром означає "реальну ймовірність" подібних проблем.
Нагадаємо, раніше міністр нафти Кувейту Іссам аль-Марзук заявив про те, що ОПЕК ухвалила рішення про продовження віденської угоди про скорочення рівня видобутку нафти ще на дев'ять місяців.
Раніше генеральний секретар ОПЕК Мохаммед Баркіндо висловив надію на приєднання Єгипту та Туркменії до угоди зі скорочення видобутку нафти членами ОПЕК і країнами, що не входять у картель.
Країни ОПЕК домовились про скорочення видобутку нафти після року переговорів. З 1 січня 2017 року вони скоротили видобуток нафти на 1,2 млн барелів на день - до 32,5 млн. При цьому угода передбачає і участь країн, що не входять в картель. Вона розрахована на півроку з можливістю продовження ще на шість місяців.
Тим часом країни, що не входять в ОПЕК, домовилися скоротити видобуток нафти на 600 тисяч барелів на добу. Повідомлялося, що з цієї кількості половина припадає на Росію.