Станом на 7:22 вартість травневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent знижувалася на 0,11% - до 55,95 долара за барель. Ціна квітневих ф'ючерсів на нафту марки WTI опускалася на 0,02%, до 53,19 долара за барель.
За даними МЕА, видобуток сланцевої нафти в США до 2022 року виросте на 1,4 млн барелів на день, якщо ціни на "чорне золото" втримаються в районі 60 доларів за барель. В агентстві відзначають, що очікування цього року вищі внаслідок значного збільшення видобутку нафти.
Якщо ціна нафти сягне 80 доларів за барель, обсяг видобутку в США може збільшитися на три мільйони барелів на день в найближчі п'ять років. Якщо ціни перебуватимуть на рівні 50 доларів за барель, видобуток може почати знижуватися вже з 2020 року.
Трейдери також відреагували на заяву міністра нафти Іраку Джаббара аль-Лаібі, який вважає передчасним обговорення перспектив продовження угоди про скорочення видобутку країнами, що входять і не входять в ОПЕК.
"Це буде залежати від нафтових цін та стабільності ринку. Якщо ОПЕК вирішить на користь скорочення, Ірак скоротить видобуток", - повідомив Лаібі агентству "Рейтер".
Країни ОПЕК домовились про скорочення видобутку нафти після року переговорів. З 1 січня 2017 року вони скоротять видобуток нафти на 1,2 млн барелів на день - до 32,5 млн. При цьому угода передбачає і участь країн, що не входять в картель. Вона розрахована на півроку з можливістю продовження ще на шість місяців.
Тим часом країни, що не входять в ОПЕК, домовилися скоротити видобуток нафти на 600 тисяч барелів на добу. Повідомлялося, що з цієї кількості половина припадає на Росію.