Нафта дешевшає на побоюваннях інвесторів щодо перспектив угоди ОПЕК+

Поділитися
Нафта дешевшає на побоюваннях інвесторів щодо перспектив угоди ОПЕК+ Вартість нафти знижується © depositphotos / Iurii
Brent дешевшала до 74,85 доларів за барель.

Світові ціни на нафту у вівторок, 19 червня, демонструють негативну динаміку на побоюваннях інвесторів щодо нарощування видобутку "чорного золота" у межах віденської угоди ОПЕК та уповільнення зростання світової економіки у зв'язку з торговельними війнами Китаю та США, свідчать дані торгів.

Вартість серпневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent на лондонській біржі ICE Futures знижувалася на 0,65% - до 74,85 доларів за барель, ціна липневих ф'ючерсів на нафту марки WTI на електронних торгах Нью-Йоркської товарної біржі (NYMEX) опустилася на 0,64% - до 65,43 доларів за барель.

Напередодні міністр енергетики Еквадору Карлос Перес підтвердив повідомлення про те, що Саудівська Аравія та Росія запропонували підвищити видобуток сировини в країнах ОПЕК+ (нафтовидобувних державах, що не входять у картель – ред.) на 1,5 млн барелів на добу, які будуть розподілені по країнах. За його словами, Еквадор готовий збільшити нафтовидобуток на 20-25 тисяч барелів на добу у разі потреби.

При цьому, на думку Переса, майбутнє засідання ОПЕК у Відні може бути важким, а Еквадор задоволений поточними цінами на нафту. Воно відбудеться 22 червня, а 23 відбудуться переговори у форматі ОПЕК+.

Раніше повідомлялося про те, що члени ОПЕК розглядають можливість плавного нарощування видобутку "чорного золота" у межах Віденської угоди зі скорочення нафтовидобутку. Він може бути збільшений на 300-600 тисяч барелів на добу протягом декількох наступних місяців.

Тим часом президент США Дональд Трамп готовий піти на подальшу ескалацію торгових воєн із Китаєм й обкласти імпортні китайські товари 10%-ими митами, повідомила прес-служба Білого дому. У випадку симетричної відповіді Китаю на американські мита, обсяг торгівлі між країнами може скоротитися, уповільнивши темпи економічного зростання в двох найбільших світових споживачах нафти.

"Публікації в ЗМІ свідчать про те, що зараз обговорюється підвищення видобутку на 300-600 тисяч б/д, але ніколи не можна бути впевненим у результаті засідання ОПЕК, поки воно не завершиться. Також важливо уважно відстежувати ситуацію в зовнішній торгівлі, тому що повноцінна торгова війна може вчинити величезний негативний вплив на світову економіку", - зазначає аналітик сировинного ринку Rakuten Securities Сатору Йосіда.

Нагадаємо, раніше ОПЕК ухвалила рішення про продовження віденської угоди про скорочення рівня видобутку нафти до кінця 2018 року.

З 1 січня 2017 року країни картелі скоротили видобуток нафти на 1,2 млн барелів на день - до 32,5 млн. Тим часом країни, що не входять в ОПЕК, домовилися скоротити видобуток нафти на 600 тисяч барелів на добу. З цієї кількості половина припадає на Росію.

Раніше генеральний секретар ОПЕК Мохаммед Баркіндо виступав за приєднання до угоди Єгипту та Туркменії, але Казахстан виступав за повільний вихід із неї. Низка країн, зокрема, Росія, також заявляли про те, що вийдуть з угоди, щойно її мета буде досягнута.

Зазначимо, минулий рік для ринку нафтопродуктів в Україні став роком покупця. Між ресурсотримачами розгорнулася боротьба за споживача, унаслідок чого ціни знизилися, а ринкові частки основних учасників перерозподілилися. Детальніше про нову модель постачання українського ринку читайте в матеріалі Сергія Куюна "Боротьба за баки" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі