Тиск на ціни на нафту також надає зміцнення долара.
Світові ціни на 3у вівторок, 30 червня, демонструють негативну динаміку на тлі стурбованості інвесторів щодо вирішення боргової питання Греції, свідчать дані торгів.
Вартість серпневих ф'ючерсів на північноморську суміш Brent знижувалася на 0,13% - до 61,93 долара за барель. Ціна серпневих ф'ючерсів на WTI опустилася на 0,19% - до 58,22 долара за барель.
На останньому засіданні Єврогрупи в Брюсселі між представниками уряду Греції з міжнародними кредиторами залишилися значні розбіжності з питань реформ в країні та бюджетної економії. У зв'язку з цим 5 червня в країні пройде референдум щодо угоди з міжнародними кредиторами. На референдум виноситься питання про ставлення до проекту угоди, представленим Європейською комісією, Європейським центральним банком і Міжнародним валютним фондом. Банки і біржа країни до цього часу будуть закриті.
Канцлер Німеччини Ангела Меркель і президент Франції Франсуа Олланд закликали народ Греції проголосувати на референдумі за пропозиції кредиторів, попередивши, що їх відмова означатиме вихід країни зі складу єврозони. У відповідь на це міністр фінансів Греції Янніс Варуфакис заявив про готовність подати позов у Європейський суд на Європейський Союз, щоб блокувати вихід країни з єврозони і зупинити удушення банківської системи.
Інвестиційний аналітик Phillip Futures в Сінгапурі Даніель Анг пояснює зниження цін на нафту невизначеністю ситуації навколо грецької ситуації. "Це прояв волатильності пов'язано з невизначеністю у Греції", - заявив він агентству Франс Прес.
За його словами, тиск на ціни на нафту також чинить зміцнення долара. Інвестори розглядають долар як безпечний актив, пояснив експерт. Сильна американська валюта підвищує вартість нафти для власників іноземних валют.