Вартість серпневих ф'ючерсів на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures до цього часу піднялася на $ 0,75 (1,46%) - до $ 52,19 за барель. Таким чином, Brent оновила максимум до жовтня 2015 року.
Ціна липневих ф'ючерсів на нафту марки на електронних торгах Нью-йоркської товарної біржі (NYMEX) збільшилася в ході торгів на $ 0,44 (0,87%) - до $ 50,8 за барель, торгуючись в максимуму з липня минулого року, свідчать дані Bloomberg.
Ціни на нафту зростають в середу в очікуванні даних про запаси в США, підтримку ринку надають сигнали фундаментальної зміни балансу попиту і пропозиції на світовому ринку.
У порівнянні з мінімумами, досягнутими на початку року, ціни на нафту виросли майже в 2 рази на тлі зниження видобутку, інвестицій в нові проекти, а також перебоїв з поставками сировини з Нігерії, Канади.
За даними Financial Times, сумарний обсяг зниження поставок досягав минулого місяця на 3,7 млн барелів на день.
У США, згідно з опублікованими у вівторок даними Управління з інформації в галузі енергетики (EIA) міністерства енергетики США, видобуток впав у травні порівняно з квітнем відразу на 250 тис. барелів на день - до 8,7 млн на день. З квітня минулого року падіння досягає 900 тис. барелів на день.
Світові ціни на нафту в середу також зростають на тлі даних Американського інституту нафти (API), які говорять про скорочення запасів "чорного золота" в країні, і в очікуванні статистики Міненерго США, свідчать дані торгів.
Згідно доповіді API, запаси нафти в США минулого тижня скоротилися трохи більше, ніж прогнозували експерти - на 3,560 мільйона барелів. Аналітики очікували скорочення на 3,5 мільйона барелів. Запаси нафти на найбільшому в країні терміналі в Кушинга (Cushing) зменшилися на 1,3 мільйона барелів, запаси бензину при цьому зросли на 0,7 мільйона барелів, а запаси дистилятів - на 0,270 мільйона барелів.
Раніше повідомлялося про те, що виробники нафти масово страхуються від можливого падіння цін в найближчому майбутньому, оскільки, незважаючи на деклароване багатьма бажання "заморозити" видобуток у багатьох країнах світу видобуток "чорного золота" істотно зростає.
Тим часом, в огляді Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) йдеться про те, що видобуток нафти в країнах ОПЕК у квітні зріс на 330 тис. барелів на добу (б/с), досягнувши 32,76 млн б/с - максимуму з серпня 2008 року.