Станом на 9:31 вартість грудневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent зросла на 0,66% - до 58,3 доларів за барель. Ціна листопадових ф'ючерсів на нафту марки WTI збільшилася на 0,77% - до 52,28 доларів за барель.
Як свідчать дані API, комерційні запаси нафти в США (виключаючи стратегічний резерв) за тиждень, що завершився 22 вересня, скоротилися на 761 тисячу барелів. Хоча аналітики прогнозували зростання показника на 3,4 млн барелів.
Інвестори продовжують відігравати заяви прем'єр-міністра Туреччини Біналі Йилдирима про можливе припинення транзиту енергоресурсу з Курдської автономії Іраку після проведення там референдуму про незалежність. Дане рішення Йилдирим аргументував турботою про національну безпеку країни. Слова прем'єр-міністра підтвердив і президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган. Крім того, Ірак закликав іноземні держави припинити імпорт нафти з автономного Іракського Курдистану.
Нафтотрейдери також чекають на публікацію даних Міністерства енергетики США про запаси "чорного золота" в країні. Експерти прогнозують збільшення показника на 3,422 млн барелів, або на 0,72% - до 476,222 млн барелів.
Нагадаємо, раніше міністр нафти Кувейту Іссам аль-Марзук заявив про те, що ОПЕК ухвалила рішення про продовження віденської угоди про скорочення рівня видобутку нафти ще на дев'ять місяців.
Раніше генеральний секретар ОПЕК Мохаммед Баркіндо висловив надію на приєднання Єгипту та Туркменії до угоди зі скорочення видобутку нафти членами ОПЕК і країнами, що не входять у картель.
Однак Казахстан виступає за плавний вихід з угоди з ОПЕК. Остаточне рішення буде прийнято в листопаді.
Країни ОПЕК домовились про скорочення видобутку нафти після року переговорів. З 1 січня 2017 року вони скоротили видобуток нафти на 1,2 млн барелів на день - до 32,5 млн. При цьому угода передбачає і участь країн, що не входять в картель. Вона розрахована на півроку з можливістю продовження ще на шість місяців.
Тим часом країни, що не входять в ОПЕК, домовилися скоротити видобуток нафти на 600 тисяч барелів на добу. Повідомлялося, що з цієї кількості половина припадає на Росію.