Вартість лютневих ф'ючерсів на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures піднялася на $ 0,11 (0,3%) - до $ 37,17 за барель. До закриття ринку в четвер вартість ф'ючерсів опустилася на $ 0,33 (0,88%) - до $ 37,06 за барель.
Ціна ф'ючерса на нафту BRENT на січень на електронних торгах Нью-йоркської товарної біржі (NYMEX) зменшилася на $ 0,13 (0,37%) - до $ 34,82 за барель. За підсумками попередніх торгів контракт подешевшав на $ 0,57 (1,6%), до $ 34,95 за барель.
Термін дії січневого контракту на WTI закінчується 21 грудня. Лютневі ф'ючерси торгуються на рівні $ 36,16 за барель, що на $ 0,11 (0,3%) нижче рівня попередньої сесії.
З початку цього тижня WTI подешевшала на 2,3%, контракт завершує падінням ціни третій тиждень поспіль.
Дані Міненерго США, опубліковані 16 грудня, вказали на зростання запасів нафти в країні до 490,7 млн барелів - максимуму для цього часу року з 1930 року.
Тим часом рішення ФРС про першого з 2006 року підйомі базової ставки спровокувало зміцнення долара, що зменшило привабливість вкладень в сировинні товари.
"Ключовим фактором на цьому тижні є зміцнення долара на тлі небажання нафтовиробників вжити заходів у відповідь на надмірні поставки нафти на світовий ринок, - відзначає аналітик CMC Markets у Сіднеї Майкл Маккарті. - Ми просто не бачимо скорочення видобутку, яке було б нормальним при такому падінні цін".
Експерти Goldman Sachs Group відзначають, що є "високий ризик" ще більш низьких рівнів нафтових цін, можливо, буде потрібно падіння в район $ 20 за барель до того, як видобуток почне скорочуватися для балансування глобального ринку. "Ми як і раніше бачимо високий ризик того, що ціни можуть знизитися ще більше, якщо запаси продовжать рости", - заявив аналітик Goldman Sachs Дам'єн Курвалин.