Вартість лютневих ф'ючерсів на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures зменшилася на $ 0,26 (0,70%) - до $ 37,13 за барель. До закриття ринку в середу котирування цих контрактів опустилася на $ 1,34 (3,46%) - до $ 37,39 за барель. Січневий ф'ючерс, торги по якому 16 грудня були останніми, подешевшав на 3,3% - до $ 37,19 за барель.
Ціна ф'ючерса на нафту BRENT на січень на електронних торгах Нью-йоркської товарної біржі (NYMEX) знизилася вранці в четвер на $ 0,12 (0,62%) - до $ 37,39 за барель. За підсумками попередніх торгів контракт подешевшав на $ 1,83 (4,90%), до $ 35,52 за барель.
"Зростання запасів нафти в цей час року - сильний негативний елемент, так як очікується скорочення запасів в силу високого попиту на нафтопродукти. Скасування заборони на експорт нафти з США вплинуло на спред Brent і WTI, але прямого впливу на ціни вона не зробить", - зазначив аналітик сировинних ринків Samsung Futures Хон Сун Ки.
Як повідомлялося, лідери Конгресу США досягли компромісу щодо законопроекту, який дозволить зняти заборону на експорт нафти з країни. Голосування по законопроекту в Конгресі пройде в четвер, після чого він буде переданий в Сенат.
Перевищення ціни Brent над WTI для одного і того ж контракту скоротилося до менш ніж 50 центів за барель. При цьому найбільш активно торгується контракт (лютий для Brent, січень для WTI) з американської нафти вже коштує дорожче.
Згідно з даними міністерства енергетики США, товарні запаси нафти в країні збільшилися минулого тижня на 4,8 млн барелів - до 490,7 млн барелів, максимуму для цього часу року з 1930 року.