3продовжує дешевшати в понеділок, 14 грудня, в очікуванні подальшого збільшення пропозиції сировини на світовому ринку.
Січневий ф'ючерс на нафту марки Brent під час торгів ненадовго падав до $ 37,44 за барель, до 8:30 за київським часом відновився до $ 37,71 за барель - це на 0,6% менше, ніж на закриття попередньої сесії, свідчать дані Bloomberg.
Нафту WTI з постачанням в січні дешевшала до $ 35,27 за барель, потім зміцнилася до 8:30 до $ 35,45 (зниження на 0,3%).
У січні поставки на світовий ринок після скасування санкцій може відновити Іран. Там заявили, що Іран готовий торгувати нафтою при цінах нижче $ 30 за барель.
Раніше нафта Brent впала нижче $ 39 на торгах у п'ятницю, 11 грудня, вперше за останні 7 років, з грудня 2008 року. Котирування продовжили зниження до нових мінімумів на тлі даних про збільшення обсягу видобутку країнами ОПЕК у листопаді.
На тлі падіння ціни на нафту подешевшав російський рубль. Курс долара піднімався до 69,96 рублів, а курс євро - до 76 рублів.
Минулого тижня Організація країн-експортерів нафти ОПЕК не стала змінювати квоти на видобуток нафти, прийнявши рішення про збереження фактичних обсягів видобутку нафти, що становить близько 31,5 млн барелів на добу. При цьому країни-члени картелю домовилися не встановлювати квоти до наступного засідання у червні 2016 року.
Аналітики Citigroup очікують, що в першому кварталі 2016 року нафта марки Brent буде коштувати в середньому 43 долара за барель, а до кінця року ціни піднімуться до 60 доларів за барель.
Політика ОПЕК, спрямована на збереження своєї частки на ринку, призведе до найдовшого періоду надлишкової пропозиції нафти, раніше писав Bloomberg. Аналітики вважають, що ринок нафти чекає рекордний за 30 років надлишок пропозиції.