Механізм надання держгарантій може дати поштовх відновленню економіки, при цьому фінансовим локомотивом цього процесу, швидше за все, будуть держбанки.
Таку думку озвучив глава правління "Укрсоцбанку" Борис Тимонькін під час прес-клубу, організованого Лігою фінансового розвитку за підтримки тижневика "Дзеркало тижня. Україна".
"Може цей механізм принести користь для держави і бюджету? Так. Тому що він вирішує соціальні питання, забезпечує економічний ефект в тому числі", - уточнив банкір.
За словами Тимонькіна, вартість позик під держгарантії у комерційному банку може скласти близько 15%. На думку ж директора департаменту боргової та міжнародної фінансової політики Мінфіну Галини Пахачук, оптимальним варіантом було б знаходження можливостей для кредитування під 10%.
Мінфін готується видавати нові держгарантії, зменшивши портфель старих на 10 млрд грн
У цьому контексті директор департаменту з управління валютним резервом та здійснення операцій на відкритому валютному ринку НБУ Олександр Дубихвіст звертає увагу, що в урядовій постанові №404 від 3 червня 2013 р. не визначено обмеження вартості запозичень під держгарантії.
"Питання по ставці буде узгоджуватися вже при прийнятті рішення Кабміном щодо надання гарантій по конкретному проекту. Тобто якщо ТЕО проекту дозволяє здійснити залучення за цією ставкою, то буде здійснено таке залучення", - зазначив представник Нацбанку.
Як констатувала директор департаменту корпоративного бізнесу державного "Ощадбанку" Ірина Земцова, фінустанова готова підтримувати проекти, які підуть на користь держави та громадян України. Разом з тим, обов'язковою умовою для цього має бути їх ефективність.
"Будь-який процес потрібно відпрацювати і подивитися на ризики неповернення. Звертатися в Мінфін за компенсацією по гарантії - це не добре, хоча б з огляду на те, що "Ощадбанк" є гравцем на світових ринках капіталу, і одне з питань, яке до нас озвучується, - наскільки у нас з державою прозорі взаємини, як держава і держпідприємства виконують свої зобов'язання. Тому в цьому ринку ми ризики оцінюємо навіть ефективніше, ніж де-небудь", - зазначила Земцова.
Нагадаємо, 3 червня Кабмін прийняв постанову №404, якою створено Фінансово-кредитну раду (її очолив перший віце-прем'єр Сергій Арбузов) по відбору проектів, для реалізації яких залучаються кошти під державні гарантії. Також визначено порядок залучення в 2013 році коштів під державні гарантії головними розпорядниками бюджетних коштів для здійснення капітальних видатків понад обсяги встановлених бюджетних призначень або повернення таких коштів. !zn
Читайте також:
Держгарантії здешевлять кредити, але лише на 1-2%, - банкір
Без визначення пріоритетних напрямів надавати держгарантії не можна, - екс-віце-прем'єр
У банків з'явиться нова категорія позичальників - міністерства, обладміністрації та міста