Зазначимо, стійке зміцнення гривні триває з п'ятниці 19 липня. З початку року курс гривні зміцнів майже на 10%, зокрема за останню декаду - майже на 4%. Востаннє гривня була нижче позначки 25 грн/долар 12 серпня 2016 року.
У регуляторі основним драйвером зміцнення національної валюти називають приплив іноземних інвестицій у гривневі ОВДП. І прогнозують продовження зміцнення гривні.
"Очікуване пом'якшення монетарної політики ФРС і ЄЦБ у відповідь на уповільнення економічного зростання стимулюватиме приплив коштів інвесторів на ринки, що розвиваються... Якщо НБУ не буде активно абсорбувати в резерви надлишки валюти з ринку, то курс гривні найближчим часом прагнутиме до позначки 24 грн/долар", - пояснив заступник голови правління "Першого інвестиційного банку" Владислав Кравець.
Проте Міністерство фінансів не поділяє оптимізму НБУ, оскільки держбюджет зверстаний з урахуванням середньорічного курсу в 29,3 грн/долар і таке істотне зміцнення гривні призводить до недобору по митних платежах і "імпортного" ПДВ. Докладніше читайте в матеріалі Вадима Іосуба "Висока стабільність гривні: чому незадоволений Мінфін" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".