Нацполіція і СБУ в інституті Патона знайшли фабрику Bitcoin

Поділитися
Нацполіція і СБУ в інституті Патона знайшли фабрику Bitcoin Ніяких договорів з інститутом не було укладено
Виявлено 200 одиниць комп'ютерного обладнання для генерації кріптовалюти.

Слідчі Святошинського управління поліції і Служби безпеки України знайшли на території ДП "Лікувально-оздоровчий ІЕЗ їм. Патона" 200 одиниць комп'ютерної техніки для генерації кріптовалюти Bitcoin, які працювали з порушенням законодавства України. Про це повідомляє "Дело" з посиланням на постанову Святошинського районного суду Києва.

Швидше за все, мова йде про басейн "Лікувально-відновлювального центру ІЕЗ їм. Патона" (ЛВЦ), який розташований у Києві за адресою вул. Ракетна, 24-а. У ЛВЦ журналістам відповіли, що "басейн не працює і працювати не буде".

У постанові суду йдеться, що кілька осіб за попередньою змовою, переслідуючи особисту корисливу зацікавленість, вирішили здійснити підробку банківських документів. Слідчі відзначають, що випуск і обіг грошових сурогатів кріптовалюти Bitcoin на території України заборонені відповідно до ч. 2 ст. 32 закону України про Національний банк України.

У документі також наголошується, що ці процеси порушують вимоги законів України про Національний банк України, про банки і банківську діяльність, статтю 9 Закону України про платіжні системи та переказ коштів в Україні, згідно з якою платіжні організації платіжних систем, учасники платіжних систем та оператори послуг платіжної інфраструктури мають право здійснювати діяльність в Україні тільки після їх реєстрації шляхом внесення відомостей про них до реєстру. Порядок такої реєстрації визначений положенням про порядок реєстрації платіжних систем, учасники платіжних систем та операторів послуг платіжної інфраструктури.

Слідчий зазначив, що для реалізації злочинного умислу в непрацюючому басейні ЛВЦ були розміщені 200 одиниць комп'ютерного обладнання, так звані, "майнеры". При цьому жодних договорів не укладено, так як згаданій вище групі сприяли посадові особи Лікувально-відновного цента.

"В подальшому отримана криптовалюта використовується як засіб платежу шляхом здійснення обмінних операцій на електронні гроші офіційних платіжних систем, шляхом підробки електронних платіжних доручень та інших банківських документів", - наголошується в постанові суду.

У подальшому частина згенерованої валюти з використанням електронних гаманців платіжних систем конвертується і переводиться на банківські рахунки підприємств з ознаками фіктивності. З них зазначені кошти перераховуються на карткові рахунки зловмисниками і знімають.

Слідчий Нацполіції під час засідання суду зазначив, що інформація була отримана від свідка - співробітника СБУ, який отримав інформацію про це на початку липня 2017 р.

Суд дозволив Нацполіції провести огляд за адресою басейну "Лікувально-відновлювального центру ІЕЗ їм. Патона" з метою розшуку і вилучення речей та документів, пов'язаних з генерацією Bitcoin.

Повідомлялося, що вартість Bitcoin перевищила $ 3500.

Нагадаємо, блокчейн кріптовалюти Bitcoin з 1 серпня був розділений на два ланцюги (хардфорк), в результаті утворилися дві валюти - "класичний" Bitcoin (тікер BTC) і нова Bitcoin Cash (тікери BCC або BCH).

Раніше видання The Economist писало, що міхур Bitcoin "здоровий", але може лопнути. Остання траєкторія курсу Bitcoin здається маніакальною. Роздрібні інвестори стікаються. Багато знайомих з вкладаннями реальних грошей в Bitcoin перестрибнули на альтернативи, такі як Ethereum і так звані "первинні монетні пропозиції" (ICO), які фірми випускають у вигляді електронних знаків самостійно.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі