Обсяги вексельної емісії в Україні буде істотно обмежено вимогами Національного банку, вважає директор департаменту стратегії і PR "Кредобанку" Роман Лепак.
"Планується, що банки зможуть випускати векселі лише у межах вартості належних їм ОВДП або коштів на рахунку у НБУ, який на час обороту заблокує ці активи", - уточнив фінансист у коментарі ZN.UA.
За словами заступника виконавчого директора Незалежної асоціації банків України (НАБУ) Олени Єфремової, НБУ буде висувати високі нормативні вимоги до банків-емітентів векселів. Випускати цей інструмент зможуть тільки найбільш фінансово стабільні і платоспроможні банки. "За кордоном векселі надійних банків прирівнюються до грошей", - констатувала заступник виконавчого директора НАБУ.
На думку експертів, щоб зробити казначейські векселі ефективним інструментом, уряду потрібно використовувати цей інструмент дозовано, і забезпечити його ліквідність.
Так, за словами головного економіста Dragon Capital Олени Бєлан, для цього потрібно, по-перше, зафіксувати обсяг випуску - без можливості багаторазового збільшення в будь-який момент, по-друге, визначити сферу його застосування - тільки заборгованість з ПДВ, по-третє, встановити, що погашення векселів повинно здійснюватися "живими" грошима.
Ставлення до векселів може бути позитивним у тому випадку, якщо будуть створені умови, за яких банки дійсно були б зацікавлені у придбанні цих цінних паперів, а також видачі кредитів під їхнє забезпечення, говорить гендиректор "Волиньголовпостач" Ілля Мирецький. "Також необхідна реальна можливість погашення зобов'язань перед державою векселями, скажімо, з ПДВ при імпорті устаткування або хоча б сировини. Тобто інструмент повинен бути достатньо ліквідним", - говорить він. !zn
Читайте також:
Мінфін впевнений, що зможе залучати позики на зовнішньому ринку