Нацбанк зобов'язаний прагнути до стабілізації інфляції близько заданого рівня. Думаю, цей рівень повинен лежати в діапазоні однозначних чисел - ближче до 5%.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Богдан Данилишин, голова Ради НБУ, академік НАН України. На його думку, Нацбанк може бажати сприяння економічному зростанню на рівні максимального потенційного зростання.
"Стабілізація змінних реального сектора, таких, як зростання виробництва і зайнятість населення, не завжди входять в список цілей центробанку тієї чи іншої країни. Але інфляційне таргетування може варіюватися від жорсткого, коли центробанк взагалі не хвилюють проблеми реального сектора економіки, до гнучкого, коли він проявляє про неї певну турботу, - йдеться в статті. - Нацбанку потрібно продумати варіант використання гнучкого інфляційного таргетування, яке хоча б не буде перешкоджати економічному зростанню".
За словами автора, зараз в Україні діє полегшене інфляційне таргетування. "З часом нам вдасться перейти спочатку до еклектичного (думаю, такий режим може діяти в 2019-2020 рр..), а потім і до повноцінного (починаючи з 2021 р.) ІТ. Але ми повинні скористатися тим, що еклектичне інфляційне таргетування дозволяє приділяти увагу і проблемам економічного зростання", - відзначає голова Ради НБУ.
Детальніше про темпи зростання економіки та проблеми боротьби з інфляцією читайте в матеріалі Богдана Данилишина "Боротьба з інфляцією або економічне зростання. Що важливіше?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".