"З метою збереження фінансової стабільності в країні, виконання українськими банками з державним російським капіталом зобов'язань перед клієнтами, пропонує застосувати санкції у вигляді попередження виводу капіталу за межі України. Ми пропонуємо застосувати такі санкції до банків, які працюють в Україні з російським капіталом. Це "Сбербанк", "Промінвестбанк", "ВТБ Банк", "VS банк", "БМ Банк", - сказав він.
Заступник голови правління НБУ Катерина Рожкова підкреслила, що дані санкції не торкнуться фізичних і юридичних клієнтів банків.
"Запропоновані Нацбанком санкції не вплинуть на клієнтів юридичних і фізичних осіб, що працюють на території України. Запропоновані Нацбанком санкції не зупинять розрахунки між контрагентами наших клієнтів. Банки нікуди не діваються, вони продовжують працювати в законодавчому полі України, тому ми сподіваємося, що потенційний вихід цих банків з ринків буде здійснюватися цивілізованим шляхом - або шляхом продажу, або шляхом поступового зобов'язання перед клієнтами", - сказала вона.
Нагадаємо, що Національний банк та Служба безпеки повинні протягом доби внести пропозиції по банкам з російською часткою в капіталі, у тому числі щодо введення санкцій.
Раніше, 7 березня, кілька російських банків, а саме "Сбербанк Росії" і "Газпромбанк", почали обслуговувати людей з паспортами "ЛНР" і "ДНР". Проте пізніше стало відомо, що українська дочка "Сбербанку" документи "ЛНР" і "ДНР" не приймає.
Тим не менш, 13 березня невідомі заблокували десятки банкоматів російських банків.
Громадянський корпус "Азов" також 13 березня провів акцію біля відділення "Сбербанку" на вул. Володимирській у Києві. Учасники мітингу принесли бетонні блоки і "замурували" вхід у заклад. "Сбербанк" тимчасово призупинив роботу відділення на вул. Володимирській у Києві та подав заяву в правоохоронні органи.
Повідомлялося, що "Сбербанк" з 15 березня ввів обмеження на зняття готівкових коштів в розмірі 30 тис грн або еквівалент цієї суми в іноземній валюті (близько $ 1,1 тис) через каси банку на одного клієнта на добу.