Як повідомили в НБУ, серія монет присвячена мистецтву створення іграшок з дерева, яке давно відомо як "Яворівська іграшка".
Як повідомили в НБУ, серія монет присвячена яворівській забавці - мистецтву створення іграшок із дерева.
"Осередком виготовлення колоритних забавок із дерева, покликаних забавляти, бавити, заспокоювати, є місто Яворів Львівської області з прилеглими селами. Згадки про перші забавки датуються ХVІІ ст., відомими вони стали з ХVІІІ ст., а як окремий вид художньої обробки дерева наприкінці ХІХ ст. Більшість іграшок (деркачі, пташки, гультяї, візочки, тарахкальця, коники) може рухатися та видавати звук, а прикрашають їх традиційним яворівським розписом у червоному, зеленому, жовтому та білому кольорах", - йдеться у повідомленні.
Загалом у обіг випустять 15 тисяч монет: по п'ять тисяч із зображенням пташки, коника та гультяїв.
Над дизайном монет працювали художниця Любов Андрощук та скульптор Анатолій Дем'яненко.
Національний банк (НБУ) з 19 вересня ввів в обіг пам'ятну монету номіналом 5 гривень "Перший пуск ракети-носія "Зеніт-3SL", яка була розроблена конструкторським бюро "Південне". Про це повідомляється на сторінці підприємства Facebook.
Запуск "Зеніт-3SL" з плавучої платформи "Одіссей" в 1999 році став важливим етапом в історії розвитку вітчизняного та міжнародного ракетобудування. Він продемонстрував пускові можливості ракетно-космічного комплексу "Морський старт".
Проект "Морський старт" - перша реалізація ідеї використання морської платформи для космічних запусків з екваторіальної зони. Це дозволяє максимально використовувати ефект обертання Землі та виводити на орбіту вантаж більшої маси з меншими витратами палива.
Унікальність ракети Зеніт-3SL полягає в її екологічній чистоті, що є сьогодні надзвичайно важливим, відзначають в Південному.