Нацбанк пропонує радикальну валютну лібералізацію

Поділитися
Нацбанк пропонує радикальну валютну лібералізацію Регулятор пропонує спростити валютне регулювання © Нацбанк України / Flickr
НБУ має намір "дозволити все, що прямо не заборонено".

Національний банк оприлюднив для обговорення законодавчі зміни, необхідні для переходу до нової, більш ліберальної моделі валютного регулювання, повідомляється на сайті регулятора.

Наголошується, що концепція передбачає свободу проведення валютних операцій за принципом "дозволено все, що прямо не заборонено".

"Це означає, що будь-які валютні операції між резидентами і між резидентами і нерезидентами в іноземній і національній валюті зможуть здійснюватися без обмежень", - йдеться в повідомленні.

Така модель валютного регулювання, зазначає прес-служба, не тільки більш ліберальна, але і відповідає міжнародній практиці - директиві ЄС 88/361/ЄЕС про вільний рух капіталу - та угоді про асоціацію між Україною та ЄС.

Також, на думку НБУ, при новій моделі валютного регулювання ринкові інструменти повинні превалювати над адміністративними.

Режим вільного руху капіталу передбачає відсутність валютних обмежень, а отже не вимагає валютного контролю як інструменту контролю за їх дотриманням. Зате дотримання валютного законодавства в цілому покладається на валютний нагляд.

"При ліберальній моделі валютного регулювання повинен змінитися підхід до застосування Нацбанком обмежень на валютному ринку", - очікують в НБУ.

Згідно з повідомленням, валютні обмеження повинні вводитися тільки з метою подолання або запобігання кризи і на короткий термін.

Національний банк планує обговорити зазначені пропозиції щодо законодавчих змін з представниками бізнесу, банківського сектора, експертного співтовариства і державних установ протягом наступних трьох тижнів.

"Пропозиції НБУ з урахуванням зауважень, які ми отримаємо, будуть представлені Національній раді реформ", - розповів заступник голови НБУ Олег Чурий.

"Ми сподіваємося, що наше бачення кроків, необхідних для переходу до ліберальної моделі валютного регулювання, знайде підтримку у Національної ради реформ", - додав він.

У відповідності з пропозиціями Нацбанку, після прийняття закону "Про валюті" Верховною Радою, потрібно буде шість місяців перехідного періоду на погодження нормативно-правових актів регулятора з нормами закону. Після цього закон вступить в силу.

Раніше повідомлялося, що, на думку експертів, глибока валютна лібералізація може стати небезпечним для України експериментом.

Детальніше про валютної політики України читайте у статті Сергія Корабліна "Валютна лібералізація по-українськи: втеча від реформ" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі