Нацбанк програв касацію " ВіЭйБі Банку" Бахматюка

Поділитися
Нацбанк програв касацію НБУ програв судовий спір олігархові © Нацбанк України / Flickr
Суд визнав, що відсутні правові підстави для припинення іпотеки.

Вищий господарський суд України відмовив у задоволенні касаційної скарги про визнання припиненим договору іпотеки між ПАТ "Всеукраїнський акціонерний банк" ("ВіЭйБі Банк") та Національним банком України від 10 червня 2014 року.

Відповідне рішення суд виніс за підсумками засідання 7 червня 2017 року.

Згідно з Єдиним державним реєстром судових рішень, касаційна скарга була подана на постанову Київського апеляційного господарського суду від 14 березня 2017 року на рішення Господарського суду міста Києва від 24 січня 2017 року про визнання припиненим договору іпотеки між "Віейбі Банком і НБУ та усунення перешкод у користуванні майном. Скарга була подана уповноваженою особою Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) на ліквідацію "ВіЭйБі Банку" до НБУ. Третьою стороною у скарзі, не висуваючи самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача, виступають ФГВФО та банк "Фінансова ініціатива".

Суд визнав, що основне зобов'язання банку за кредитним договором не виконано і не припинено. Як наслідок, відсутні правові підстави для припинення іпотеки, і, у разі продажу предмета іпотеки, гроші повинні спрямовуватися на задоволення вимог іпотекодержателя.

Як повідомлялося, НБУ 20 березня 2015 року вирішив відкликати банківську ліцензію та ліквідувати "ВіЭйБі Банку", власником якого був Олег Бахматюк, а в червні 2015 року визнав неплатоспроможним також банк, що йому належить - "Фінансова ініціатива". Потім Нацбанк подав на Бахматюка до суду п'ять позовів про стягнення заборгованості по персональному договору поруки за зобов'язаннями цих кредитних установ, сумарно заборгували НБУ з рефінансування 10,9 млрд грн.

У вересні 2016 року НБУ опублікував інфографіку з портретом бізнесмена, в якій стверджував: "Бахматюк заборгував державі, громадянам і бізнесу 37,9 млрд грн". У цю суму регулятор включив вже раніше зазначену заборгованість з рефінансування, а також 5,3 млрд грн боргу компаній бізнесмена перед держбанками і 21,7 млрд грн заборгованості двох банків перед кредиторами на дату визнання їх неплатоспроможними.

Нагадаємо, в кінці 2016 року виконавча служба Міністерства юстиції України скасувала рішення про арешт грошових коштів, рухомого і нерухомого майна власника двох неплатоспроможних банків і власника агрохолдингу "Укрлендфармінг" Олега Бахматюка на суму 1,2 млрд грн.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі