Нацбанк прогнозує погіршення фінрезультатів банків в 2020 році

Поділитися
Нацбанк прогнозує погіршення фінрезультатів банків в 2020 році © Катерина Рожкова / Facebook
До кінця року банки не зможуть відновити втрати, що пов'язані з коронавірусом і карантином.

Національний банк України (НБУ) прогнозує різке погіршення фінансового результату банківського сектора в 2020 році після високої прибутковості протягом трьох останніх років, переважно через зниження якості кредитів і відрахувань на формування резервів. Про це йдеться в травневому огляді банківської системи регулятора.

Нацбанк також вважає, що завдяки проведеній в минулі роки роботі з підвищення фінстійкості банків більшість з них зможуть пройти цю кризу без залучення додаткового капіталу.

Регулятор припускає, що до кінця року умови роботи банківського сектору суттєво погіршаться, зокрема карантинні обмеження та пов'язане з ними падіння економіки тимчасово скоротять попит на банківські послуги.

"Комісійні доходи банків порівняно з торішніми показниками, ймовірно, знизяться. Попит на інвестиційні кредити впав і не відновиться до кінця року. Зате попит на кредити на фінансування оборотного капіталу буде залишатися постійним і почне рости на етапі відновлення економіки", – йдеться у звіті.

Згідно з документом, прибуток банківської системи за березень 2020 року склала всього 97 млн грн на тлі різкого зростання обсягів відрахувань у резерви, що в 43 рази нижче, ніж за березень 2019 року (4,21 млрд грн).

Разом з тим прибуток банківського сектору в першому кварталі цього року був на 24% вище порівняно з аналогічним періодом минулого року і склала 15,97 млрд грн, близько 65% з якої сформував державний Приватбанк.

Нацбанк зазначив, що кількість збиткових банків за перший квартал-2020 зросла з шести до 14, а їх сукупний збиток склав 2,7 млрд грн. Уточнюється, що вісім з них були операційно-збитковими, а інші зазнали збитків через формування резервів під активні операції.

Згідно з даними регулятора, гривневі кошти корпорацій в банках за квартал 2020 року скоротилися на 6,4% через їх зниження в березні на 7,4%. Найбільший відтік при цьому спостерігався у приватних банках – на 10,6% і у Приватбанку – на 12,5%.

"Така динаміка пояснюється уповільненням господарської діяльності підприємств і перекладом гривневих коштів у валюту. Обсяг валютних коштів суб'єктів господарювання зріс на 2,4% в доларовому еквіваленті за квартал", – зазначив центробанк.

Найбільш високі квартальні темпи приросту валютних корпоративних засобів зафіксовані в іноземних (21,1%) і приватних банках (19,9%), а падіння обсягів - в банках з держкапіталом, зокрема з-за виплати податків і зборів "Нафтогазу" до бюджету.

Наголошується, що гривневі вклади населення за квартал зросли на 4,4%, у тому числі в банках з приватним капіталом – на 9,2%, тоді як частка валютних коштів практично не змінилася. "Динаміка кварталу була нерівномірною: валютні вкладення і термінові гривневі депозити фізичних осіб зростали до першої декади березня, потім почався їхній відтік", – уточнив регулятор.

Читайте також: Завтра в Раді звітуватиме голова НБУ — ZN.UA

Раніше в НБУ повідомили, що фінансова криза під час пандемії коронавіруса - це перший в історії України криза, коли немає банкрутства банків, сплеску інфляції, катастрофічного падіння міжнародних резервів і довгих черг вкладників біля банкоматів.

Крім того, глава НБУ Яків Смолій заявляв, що банківська система на даний час має надліквідність в обсязі близько 200 млрд грн. При цьому будь-який банк, у разі необхідності, може отримати кредити від НБУ.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі