Національний банк України очікує в найближчий місяць підвищення обсягу обов'язкових резервів банків, що буде сприяти зменшенню девальваційного тиску на гривню.
"Обсяг обов'язкових резервів банків у встановленому нормативі збільшується орієнтовно на 12 млрд грн, що зменшить обсяги вільної ліквідності банківської системи і буде сприяти зниження девальваційного тиску", - йдеться в прес-релізі НБУ.
За даними Нацбанку, основним чинником такого зростання буде курсова переоцінка залучених коштів в іноземній валюті.
Разом з тим у прес-релізі наголошується, що таке рішення може ускладнити для банків обслуговування платіжного обороту клієнтів, і тому банкам дозволено зараховувати в покриття обов'язкових резервів 100% обсягу залишків готівки в касах банків в національній валюті (поки можна зараховувати 50% таких залишків).
"Це дасть змогу нівелювати вплив курсового чинника на обсяг обов'язкових резервів у сумі орієнтовно 9 млрд грн. Відповідно, обсяг обов'язкових резервів, який банкам необхідно буде сформувати додатково, збільшиться орієнтовно на 3 млрд грн", - вказується в прес-релізі.
Згідно з документом, нове резервне вимога набере чинності 10 березня.
Згідно з постановою НБУ №155 від 2 березня, текст якого має агентство "Інтерфакс-Україна", крім обліку залишків готівки в касах, Нацбанк уточнив механізм розрахунку обов'язкових резервів.
"Розрахунок зобов'язань банку за балансовим рахунком 2601 здійснюється в розрізі аналітичних рахунків окремо за коштами до запитання та строковими коштами", - наголошується в документі.