"За підсумками 2018 року сектор отримає прибуток і, за нашими попередніми оцінками, цей прибуток може стати рекордно більшим ніж за десять років", - сказала вона, нагадавши, що за підсумками десяти місяців поточного року банки отримали близько 15 млрд гривень чистого прибутку.
За словами Рожкової, відповідний результат обумовлений як збільшенням операційного прибутку - відсотковим і комісійним, так і зниженням відрахувань у резерви.
"Процентний дохід продовжує залишатися основним джерелом банківського прибутку на тлі істотного зниження протягом останніх кількох років вартості залучених коштів, очищення від непродуктивних активів, а також активізації кредитування", - сказала перший заступник голови НБУ.
Зростання комісійного доходу, за її словами, пов'язане активізацією споживчого кредитування і розвитком банківських технологій.
У свою чергу директор департаменту фінансової стабільності НБУ Віталій Ваврищук зазначив, що банки, на які припадає більше 40% активів сектора, в даний час працюють з показником віддачі на капітал більше 30%.
"Такого ніколи не було в історії українського банківського сектора", - підкреслив він.
Більш того, НБУ прогнозує, що прибутковість банківського сектора продовжить зростати і в наступному році, в першу чергу, за рахунок завершення роботи з очищення балансів і скорочення відрахувань у резерви.
Детальніше про перспективи банківської системи читайте в статті Максима Празднікова "Банківська система-2019: очікування та виклики" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".