Солом'янський райсуд дозволив детективам Національного антикорупційного бюро (НАБУ) отримати доступ до банківських документів "ДТЕК Дніпроенерго" і "ДТЕК Східенерго" у "Першому українському міжнародному банку". Про це йдеться у відповідному рішенні суду, пише НВ.
При цьому НАБУ отримало доступ до даних рахунків зазначених компаній, виписок по руху грошей на рахунках, даних про платежі та їх призначення.
НАБУ також у судовому клопотанні зазначило, що протягом 2016-2017 років чиновники Нацкомісії регулювання енергетики і комунальних послуг приймали рішення в інтересах холдингу ДТЕК.
Розслідуванням детективів встановлено, що постановами НКРЭКУ від 29 квітня 2016 року №769 та від 29 січня 2016 року №2385 встановлено алгоритм розподілу коштів між виробниками електричної енергії за відпущену електроенергію та проведення розрахунків за електричну енергію, спожиту вугледобувними підприємствами, в результаті чого необгрунтовано надавалися переваги підприємствам холдингу ДТЕК.
Дії чиновників НКРЕКП НАБУ кваліфікує за ч. 2 ст. 364 КК України як зловживання службовим становищем.
Повідомлялося, що НАБУ в лютому 2018 року порушило кримінальне виробництво щодо зловживань службовим становищем посадових осіб НКРЕКП при прийнятті регуляторних рішень на користь енергетичних підприємств холдингу ДТЕК.
НКРЕКП на засіданні 9 січня знову планувала прийняти рішення про розподіл 2 млрд грн між енергогенеруючими компаніями теплоелектростанцій, більшу частину мали отримати компанії Ріната Ахметова.
У березні 2016 року НКРЕКП затвердила нову методику визначення оптової ринкової ціни на електроенергію. Це ціна, по якій ТЕС продають електроенергію на ринок. В ній враховується ціна на вугілля.
Згідно з методикою, вартість вугілля у виробництві вугільно-теплової генерації рахується за формулою "вартість вугілля в порту Роттердам плюс вартість його доставки в Україну".
Через застосування нової формули теплові генерації, в тому числі генерації ДТЕК Ріната Ахметова та державне "Центренерго", стали продавати електроенергію дорожче.
Нагадаємо, група ДТЕК Ріната Ахметова контролює близько 80% теплової електрогенерації.