Такий висновок зробив голова Тернопільської облдержадміністрації Валентин Хоптян, виступаючи сьогодні на засіданні колегії ОДА, передає кореспондент ZN.UA.
Керівник області навів яскраві приклади тіньового бізнесу, який «мусять кришувати великі риби». За його словами, в регіоні є 1021 водний об’єкт, з яких 886 ставків. І тільки 240 з них використовуються з укладенням договорів оренди.
За інформацією глави ОДА, торік до місцевих бюджетів надійшло менше 1 млн грн орендної плати. «Нині середня орендна ставка за гектар водного плеса 150 грн, а мала би бути не менше 500 грн. За умови легалізації використання ставків та збільшення орендної плати до бюджетів усіх рівнів можна було б додатково залучити 5 млн грн, - підрахував В.Хоптян. - Ще гірша ситуація в надрокористуванні. Із наявних 249 кар’єрів загальною площею понад 2 тис. га правовстановлюючі документи мають лише 37 суб’єктів господарювання на 47 ділянок (їхня площа – менше 500 га). Якщо б впорядкувати надрокористування, то бюджети отримали б іще з десяток мільйонів гривень у вигляді орендної плати».
«Після перегляду грошової оцінки земель, які зараз перебувають у користуванні юридичних та фізичних осіб Тернопілля, суми земельного податку зросли б на 32 млн грн», - доповнив губернатора виконувач обов’язків начальника управління Держкомзему в області Михайло Воляк.
Голова облдержадміністрації висловив сподівання, що окрім виданих доручень правоохоронним органам – міліції, прокуратурі «розібратися у ситуації та покарати незаконних користувачів земельних ділянок», запрацюють нові форми роботи з нелегальними орендарями. Керівництву області та районів, за його словами, вдасться переконати їх, що працювати у правовому полі та сплачувати усі податки вигідніше, ніж платити за «кришування», яке дуже дорого коштує.