Курс рубля на даний час вже не відображає реальність, а його штучно підтримувати небезпечно для економіки, кажуть західні банкіри, аналітики та преса. Вони також упевнені, що зміцнення рубля – тимчасове явище і дуже дороге. Про це пише bbcrussian.
"Можна розбити вікна, вимкнути опалення і вдавати, що прийшло літо", - цитує Politico главу ЦБ Латвії Мартінша Казакса.
“Рубль перестав бути вільно конвертованою валютою. Отже, його офіційний курс не має майже жодного значення”, - сказав його фінський колега Лікка Корхонен.
У Росії тепер два валютні курси - чорний та біржовий. Через обмеження курс зростає на біржі, де попит штучно занижений, а пропозиція штучно завищена.
"Інструменти, які використовують для підтримки рубля, перетворюють його на валюту потьомкінського села", - пише оглядач агентства Рейтер П'єр Бріансон.
Політично Кремлю важливіший валютний курс, ніж традиційні для розвинених країн індикатори здоров'я економіки: інфляція та відсоткові ставки, тому що росіянам курс ближчий до серця і зрозуміліший, пише Bloomberg.
Міцний рубль важливий Росії ще й для того, щоб переконати союзників в Азії уникнути розрахунків у доларах і євро. "А для цього їм потрібна казка про стабільну світову валюту", - сказав Пеєтер Лукмель із ЦБ Естонії.
Однак курсова стабільність дорого обходиться економіці і в будь-якому разі тимчасова.
"Навіть якщо знімуть санкції, все одно, як тільки курс відпустять, він обвалиться на дно ями, в якій опинилася економіка Росії", - попереджає Бріансон.
Раніше в Мінфіні США заявили, що спроби РФ підтримати карбованець виснажать її військові ресурси.
Нагадаємо, що раніше голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн заявила, що розрахунки за російський газ у рублях вважатимуться обходом санкцій проти Росії.