Уряд запровадив карантин «вихідного дня», назвавши це збалансованим варіантом додаткових карантинних обмежень. Трекер економічного відновлення Центру економічних стратегій (ЦЕС) показує, що на практиці вихідні дні не є найбільш активними для населення.
Про це свідчать відповідні графіки, що побудовані на основі даних Приватбанку - у неділю здійснюється найменше платіжних розрахунків.
Таким чином, створивши проблеми в роздрібній торгівлі в Україні для 1,5 мільйони працівників, такий карантин не допоможе стримати динаміку захворювання.
Гліб Вишлінський, виконавчий директор ЦЕС, зазначає: «Якщо магазини працюватимуть п’ять днів з семи, то в робочі дні зросте кількість покупців та їхня щільність в магазинах, що збільшить ймовірність зараження».
Раніше карантин «вихідного дня» відмовився вводити Львів. Мер міста Андрій Садовий анонсував позов Львівської міськради до уряду.
Під час дії карантину «вихідного дня» кафе, ресторани, бари та інші заклади громадського харчування не можуть приймати відвідувачів. Дозволено працювати тільки «на винос». Крім того, в зазначений період заборонено роботу ТРЦ та інших розважальних центрів. Заборонено роботу спортзалів і фітнес-центрів.
Заклади культури також не працюватимуть, винятком стануть лише суб'єкти господарювання, що займаються кіновиробництвом. Заборонено роботу підприємств господарської діяльності та побутового обслуговування.
Працювати у вихідні зможуть заклади торгівлі, 60% площі яких займають продуктові магазини. Також працюватимуть аптеки і магазини веттоварів.
Заборона на роботу не діятиме для автозаправок, але у них закриють зони харчування. Також уряд дозволив працювати закладам, які надають фінансові або ремонтні послуги, послуги інкасації та перевезення валютних цінностей. Зможуть працювати і оператори поштового зв'язку.