Імпортне постачання електроенергії з Білорусі, швидше за все, розпочнеться наступного тижня через приватні компанії. Про це заявила екс-глава міністерства енергетики Ольга Буславець, повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна".
"Швидше за все, імпорт із Білорусі відбудеться наступного тижня під егідою приватних компаній з викупом перетину у "Енергоатому" за ціною, близькою до нуля. Чергове буденне фіаско. Очікуваний обсяг 400 МВт", - сказала вона.
За її словами, на імпорт електроенергії з Білорусі та РФ був один з основних розрахунків під час проходження опалювального сезону: "з цього меседжу розпочинав свої виступи на нарадах з підготовки до ОЗП навіть чинний міністр".
Проте, за її словами, на тлі газової та вугільної блокади тема імпорту електроенергії не є найактуальнішою.
За словами джерела агентства на електроенергетичному ринку, імпорт е/е з Білорусі найближчим часом, якщо почнеться, то приблизно до 20 листопада буде обмежений потужністю 200-250 МВт.
"У ситуації, що склалася, єдиним сценарієм незалежної збалансованої роботи енергосистеми є змішане виробництво е/е на вугіллі та газі…Державна ДК "Центренерго", якій критично не вистачає вугілля, має перейти на спалювання міксу вугілля та газу", – запропонувала Буславець.
Крім того, вона висловилася за підвищення цін на вугілля українського виробництва до імпортного рівня.
За даними джерела "Інтерфакс-Україна" в уряді, одним із варіантів вирішення проблеми енергозабезпечення в уряді розглядається зміна графіків роботи великих промислових підприємств для вирівнювання попиту протягом доби.
Раніше в "Укренерго" повідомили, що Окружний адміністративний суд Києва скасував заборону щодо аукціонів на імпорт електроенергії з Білорусі та РФ у листопаді. Тим самим суд скасував попереднє рішення суду за позовом "ДТЕК Західенерго", яким було заблоковано аукціони.
Хоча до цього голова комітету Верховної Ради з питань енергетики та ЖКГ Андрій Герус заявив, що з 1 листопада Україна не імпортуватиме білоруську та російську електроенергію.
Також була заява, що Нацкомісія, яка здійснює держрегулювання у сфері енергетики та комунальних послуг, не має наміру продовжувати заборону на імпортні постачання електроенергії з Росії та Білорусі на листопад.