Дохід Саудівської Аравії від експорту нафти впав до мінімуму за більш ніж три роки (з червня 2021 року) через стримане зростання попиту. Про це повідомляє агентство Bloomberg.
Так, за даними державного статистичного агентства, доходи від продажу сирої нафти та нафтопродуктів у серпні знизилися до 17,4 мільярда доларів, що на 6% менше, ніж у місяцем раніше.
Видання зазначає, що для реалізації плану кронпринца Мохаммеда бін Салмана з трансформації економіки потрібні чималі інвестиції. Однак поки влада країни покладається на нафтові доходи.
Світовий еталон нафти Brent цього року знизився приблизно на 1% і торгується на рівні близько 75 доларів за барель.
Автори матеріалу нагадали, що зростання споживання нафти було слабким, зокрема в Китаї.
При цьому нові постачання з таких країн, як США, які зараз є найбільшим виробником нафти у світі, випереджають зростання попиту та тиснуть на ціни. Група ОПЕК+, до якої входить Росія, планує зняти деякі з цих обмежень у грудні, щоб також спровокує надлишок пропозиції.
Повідомлялось, що міністр енергетики Саудівської Аравії звернувся до країн-членів ОПЕК+ з заявою в якій йдеться, що ціни на нафту можуть впасти до $50 за барель, якщо учасники організації й надалі будуть порушувати домовленості відносно обмежень на виробництво.