На порталі "Дія" розсортували усю інформацію по земельній реформі: для землевласників, покупців та орендарів

Поділитися
На порталі
Крім того, на сторінці кожен громадянин знайде довідкові матеріали та інструкції щодо користування земельною ділянкою, а також стосовно купівлі й продажу земельної ділянки тощо.

На порталі "Дія.Бізнес" з'явився новий розділ — "Земельна реформа", де зібрано усю актуальну інформацію про можливості для розвитку власної справи у сфері земельних відносин, та систематизовано окремо для землевласників, покупців та орендарів. Про це повідомляє Міністерство цифрової трансформації України.

Так, на сторінці "Земельна реформа" доступна інформація про всі нові можливості для землевласників, фермерів та громад, а також для тих українців, які раніше не мали змоги придбати й розпоряджатися землею.

Інформація розподілена за трьома напрямами:

  • "Я — землевласник". Землевласник дізнається, кому він може продати земельну ділянку, за якою ціною, які документи для цього потрібні, чи можна продати частину землі та які податки доведеться сплатити під час продажу.
  • "Я — покупець»". Покупець отримає вичерпну інформацію щодо всіх умов купівлі землі та збору необхідної документації.
  • "Я — орендар". Орендар довідається про свій пріоритет при викупі землі та принцип реалізації переважного права, а також про важливі нюанси дії договору оренди.

Крім того, на сторінці кожен громадянин знайде довідкові матеріали та інструкції щодо користування земельною ділянкою, а також стосовно купівлі й продажу земельної ділянки. Зокрема:

  • порядок реалізації переважного права під час продажу землі;
  • рекомендації Мінагрополітики щодо користування земельною ділянкою та щодо її купівлі;
  • про те, як підготуватися до продажу паю.

Розділ запущено спільно з Міністерством аграрної політики та продовольства України та Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Нагадаємо, як показало  дослідження Фонду "Демократичні ініціативи" селяни визнають, що не мають достатніх юридичних знань чи доступу до консультацій із правових питань.

Третина (від 31 до 34%) власників паїв вважають, що держава повинна "захистити власників паїв від погроз осіб, які хочуть скупити чи захопити землі".

В усіх областях люди бояться, що "нові правила" вже прописано під "олігархів" і місцевих "баронів" із грішми та зв’язками у владі, які скористаються ситуацією та примусять селян продавати землю за безцінь.

Детальніше читайте про це в статті експерта Фонду "Демократичні ініціативи" Петра Бурковського - "Кому — перемога, а кому — виклик. Що не потрапило до президентського спічу про земельну реформу".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі