На кордоні з Польщею ще один автомобільний пункт пропуску хочуть відкрити протягом пів року

Поділитися
На кордоні з Польщею ще один автомобільний пункт пропуску хочуть відкрити протягом пів року © Максим Козицький/Львівська ОВА (ОДА) Telegram
Також тут хочуть запустити залізничне сполучення.

Міжнародний автомобільний пункт пропуску «Нижанковичі – Мальховичі» у Самбірському районі на Львівщині запрацює у найближчі пів року. Наразі ним користуються лише для проїзду порожніх вантажівок.

Про це повідомив начальник Львівської ОВА Максим Козицький. Він зазначив, що наступним етапом могло би бути створення пішохідного пункту пропуску. За словами посадовця, польська сторона підтримує таку ідею.

Також ОВА звернулося до українського і польського міністерств із пропозицією доповнити угоду про створення міжнародного автомобільного пункту пропуску «Нижанковичі – Мальховичі» залізничним сполученням. Після цього планується проводити спільні контрольні процедури на залізничному пункті за принципом роботи у Смільниці.

Козицький зазначив, що колії на дільницях «Самбір – Хирів» та «Держкордон – Старява – Хирів – Нижанковичі – Держкордон» повністю переобладнали для міжнародних пасажирських та вантажних залізничних перевезень.

Також розглядається питання щодо руху на дільниці «Кросценко – Старява – Хирів – Нижанковичі – Перемишль» чотирьох регіональних міжнародних поїздів. Місткість кожного – 206 пасажирів.

Посадовець додав, що Львівщина зацікавлена у подальшій розбудові прикордонної інфраструктури, зокрема у створенні пункту пропуску «Лопушанка – Міхновець». За його словами, це покращить сполучення між Польщею та Україною, розвантажить інші пункти пропуску, сприятиме співпраці людей, які живуть у прикордонних містах і селах та розвиватиме туризм.

Нагадаємо, у цьому місці проводити пропуск вантажних транспортних засобів із допустимою максимальною вагою понад 7,5 тонн, які їхали без вантажу, почали на початку лютого 2023 року.

Про відкриття нового автомобільного пункту пропуску «Нижанковичі – Мальховичі» на кордоні України та Польщі домовилися у 2021 році. Планувалось, що він повноцінно запрацює через чотири роки.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі