МВС знадобилося 216 млн гривень на закупівлю браслетів, як у втікача Мельника

Поділитися
МВС знадобилося 216 млн гривень на закупівлю браслетів, як у втікача Мельника Електронний браслет для домашнього арешту © vkurse.ua
Міліція планує закупити 50 тис. переносних пристроїв, а також серверне програмне забезпечення, послуги оператора мобільного зв'язку та оснащення диспетчерських робочих місць.

Міністерство внутрішніх справ констатує необхідність 216 млн гривень для придбання електронних пристроїв для забезпечення контролю за особами, які перебувають під домашнім арештом. Про це йдеться у відповіді МВС на запит "Українських новин".

Відомство підкреслює, що потреба органів внутрішніх справ у даних пристроях становить 216 млн гривень з розрахунку на 50 тис. переносних пристроїв серверного програмне забезпечення, послуги оператора мобільного зв'язку, оснащення диспетчерських робочих місць.

З 29 квітня система електронного контролю введена в експлуатацію і працює у цілодобовому режимі.

Наразі придбано 527 одиниць мобільних контрольних пристроїв спостереження за рухомими об'єктами з радіомодулями системи стільникового зв'язку GSM-900/1800 та GPS-приймачами та 527 електронних браслетів моделі TXS-700-2.

Також придбано 100 стаціонарних пультів моніторингу, відповідне програмне забезпечення, комплекти обладнання і інструменти для одягання, зняття та активації електронних браслетів.

Вартість одного комплекту (браслета і пристрою стеження) становить 17 200 гривень.

У відповіді також зазначається, що у центральному апараті МВС встановлено і запрограмовано 2 сервери, що забезпечують роботу системи електронного контролю на території держави.

Наразі задіяно 43 електронних засобів контролю за домашніми заарештованими.

До інциденту з підозрюваним у корупції колишнім ректором Національного університету податкової служби україни (Ірпінь, Київська область), колишнім депутатом Верховної Ради Петром Мельником, який перебував під домашнім арештом, позбавився від електронного браслета і втік, випадки втечі осіб з електронними браслетами зафіксовані не були.

Нагадаємо, у листопаді 2012 року МВС оцінювала необхідну кількість браслетів для контролю за домашніми заарештованими в 50 тис., їхня вартість - 32 млн гривень.

МВС заперечує інформацію про те, що ряд осіб, до яких було застосовано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту і на яких було одягнуто електронні засоби стеження, втекли.

Відомство також заперечує, що браслет, який одягли на Мельника, був контрабандним.

Електронні пристрої контролю придбані у відомого виробника - ізраїльської компанії, яка постачає ці пристрої, зокрема, до США і європейських країн.

9 серпня МВС оголосило Мельника в розшук, який втік з-під домашнього арешту. !zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі