МВФ схвалив перерозподіл квот на користь країн, що розвиваються

Поділитися
Рада директорів Міжнародного валютного фонду схвалила плани перерозподілу квот учасників на користь країн, що розвиваються.
Рада директорів Міжнародного валютного фонду схвалила плани перерозподілу квот учасників на користь країн, що розвиваються.Так, Китай, квота якого в статутному капіталі фонду збільшиться більш ніж у 1,5 раза, стане третім за значущістю учасником МВФ - після США та Японії. Збільшуються частки і кожної з трьох інших країн БРІК - Бразилії, Індії та Росії - від двох до п'яти десятих процентного пункту. Країни Європейського союзу погодилися передати країнам, що розвиваються 2 із 9 нинішніх своїх місць у раді директорів Міжнародного валютного фонду, у якому всього - 24 місця. У цілому 6% загальних квот і голосів у МВФ перейдуть від західних країн до країн, що розвиваються, включаючи країни БРІК. Квота тієї або іншої країни у капіталі Міжнародного валютного фонду безпосередньо визначається загальним обсягом її економіки: кожні 150 тисяч доларів ВВП дають один голос. Відповідно, внесок країни до статутного капіталу МВФ пропорційний поточному обсягу національної економіки. Майбутній перерозподіл квот 187 країн світу, які є на сьогодні учасниками Міжнародного валютного фонду, фактично відображає зміну питомої ваги багатьох із них у загальній структурі світової економіки. За планами, формально воно має завершитися у 2012 році.

За матеріалами Радіо Свобода

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі