Підґрунтям економічного зростання України в середньостроковій перспективі мають бути інвестиції в економіку, наголошують у МВФ. Зокрема, починати треба з координації зусиль на оздоровленні банківської системи.
Так, керівник місії МВФ Атанасіос Арвантіс вважає, що починати треба з координації зусиль на оздоровленні банківської системи. Для цього МВФ радить Україні вирішити проблему з «непрацюючими» кредитами, зокрема щодо режиму їх оподаткування, створити можливості реструктуризації кредитів у досудовому порядку, а також прийняти законодавство з питань неплатоспроможності. «Неможливо розпочати кредитування економіки зі слабкими банками», – наголосив він.
За словами заступника міністра економрозвитку Анатолія Аксюти, не дивлячись на зростання обсягів депозитів населення, не спостерігається збільшення кредитування економіки банками. «Ставки кредитування зависокі, а доступ до кредитів обмежений», – зазначив він.
Другим важливим питанням залишається структура прямих іноземних інвестицій. Традиційно левова їх частка – це приватизація підприємств, купівля фінансових установ та інвестиції в галузі зі швидким оборотом коштів. За словами Аксюти, поки що прямі іноземні інвестиції в виробництво вкрай обмежені. «Уряд буде активно працювати, аби кардинально змінити ситуацію», – заявив він.
Представники Мінекономрозвитку та представники місії МВФ домовились про проведення другої зустрічі протягом роботи місії для обговорення питань вирішення проблем в банківському секторі, інвестиційної привабливості, а також договору про створення зони вільної торгівлі з ЄС.
Нагадаємо, що робота місії МВФ під керівництвом Атанасіоса Арвантіса продовжить свою роботу в Україні до 11 лютого.