МВФ підрахував, скільки населенню України коштуватиме 20%-ве підвищення тарифів

Поділитися
Підвищення тарифів на газ і тепло на 20% звільнить 0,2% ВВП, які направлять в якості адресної допомоги нужденним категоріям.

За розрахунками Міжнародного валютного фонду (МВФ), підвищення тарифів на газ і тепло для населення на 20% дозволить скоротити необґрунтоване субсидування багатих домогосподарств і звільнити майже 0,2% ВВП країни (або ж близько 2,6-3 млрд грн) для адресної допомоги бідним верствам населення і середньому класу.

Відповідні висновки містяться у звіті фонду "Газова цінова політика України: Наслідки підвищення тарифів".

"Розрахунки показують, що підвищення тарифів на 20% мало вплине на добробут багатих. Разом з тим, чіткий графік підвищення тарифів у середньостроковій перспективі стане стимулом для підвищення енергоефективності", - йдеться у звіті МВФ.

У Фонді зазначають, що сьогодні існує також незаконна практика використання у промислових цілях більш дешевого газу для населення (через істотну різницю в тарифах для ці категорії споживачів). На думку МВФ, підвищення тарифів буде перешкоджати таким зловживанням і підвищить енергоефективність в промисловості.

МВФ закликав Україну до поступового підвищення тарифів на газ і тепло

Нагадаємо, раніше в інтерв'ю ZN.UA міністр фінансів України Юрій Колобов заявив, що вважає неправильним виділення "Нафтогазу" компенсації з бюджету тієї частини різниці в тарифах, яку недоплачують заможні громадяни, які споживають газ у найбільших обсягах. На його думку, в даному випадку повинна працювати система адресної допомоги малозабезпеченим верствам населення. «Бідні вже точно не повинні платити за багатих. З цього приводу у нас теж є взаєморозуміння з представниками Фонду», - заявив Колобов.

При цьому він також повідомив, що питання виконання Україною зобов'язань перед МВФ щодо підвищення тарифів на газ для населення вже не стоїть так принципово і жорстко, як раніше. Уряд розраховує домогтися від МВФ певних поступок в цьому питанні, зокрема, дозволити підвищувати тарифи упродовж п'яти років паралельно з реформами в енергетичному секторі.

Як повідомлялося, українська влада хоче переконати МВФ продовжити - а не укладати нову програму кредитування України (поточна програма заморожена з весни 2011 року, її термін дії закінчується у грудні 2012 року), оскільки тоді можуть бути виставлені більш жорсткі умови. !zn

Читайте також:

Україна не хоче брати на себе нові зобов’язання перед МВФ

МВФ очікує від уряду додаткових аргументів

МВФ пом'якшив свою позицію в питанні підвищення тарифів на газ в Україні

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі