Міжнародний валютний фонд (МВФ) не бачить підстав для дефолту України. Про це заявив голова представництва МВФ в Україні Макс Альєр.
Він вважає, що, незважаючи на те, що Україна значною мірою постраждала у результаті кризи 2008 року, своєчасні дії про боку влади допомогли мінімізувати негативні наслідки для економіки.
«Дефолт, про який говорили, він не відбувся, і дійсно це сталося, як я вважаю, завдяки належній політиці. Якщо ви подивитеся на рейтингові агентства і рейтинги, то вони свідчать про здатність платити і рішучість платити. У частині держборгу, я б сказав, що він значно збільшився за останні два роки, але все ж не настільки високий - десь 40% ВВП, і тут я не бачу причин для дефолту», - зазначив він.
При цьому глава представництва не став давати прогнози щодо того, чи зможе Україна до кінця року виконати передбачені програмою співпраці з МВФ вимоги, зокрема, прийняти документи, необхідні для проведення пенсійної реформи. На його думку, питання про те, коли буде виконано ці вимоги, потрібно ставити українській владі, тільки від їхніх рішень залежить швидкість проведення реформ, а відповідно, і отримання Україною чергового траншу кредиту МВФ.
«Вірогідність того, що Україна отримає новий транш від МВФ, вона пов'язана з проведенням реформ, - сказав М.Альєр. - Ми чітко позначили реформи і пояснили, чому їх потрібно провести. У вас країна, де 18% ВВП витрачається на пенсії, а це один із найвищих показників у світі».
Нагадаємо, що у 2011 році Україна вже не отримала двох траншів кредиту МВФ - в березні і у червні. І ні про який дефолт поки ніхто нічого не заявляв.
4 червня віце-прем'єр-міністр - міністр соціальної політики Сергій Тігіпко висловив думку, що Україна може опинитися у «переддефолтному стані» у разі розриву співпраці з Міжнародним валютним фондом.