МВФ і профспілки знайшли спосіб не піднімати пенсійний вік

Поділитися
Місія Міжнародного валютного фонду (МВФ), яка прибула до Києва для першого перегляду програми stand by, провела конструктивний обмін думками з представниками Федерації профспілок України, Конфедерації незалежних профспілок та Всеукраїнського об'єднання солідарності трудящих.

Місія Міжнародного валютного фонду (МВФ), яка прибула до Києва для першого перегляду програми stand by, провела конструктивний обмін думками з представниками Федерації профспілок України, Конфедерації незалежних профспілок та Всеукраїнського об'єднання солідарності трудящих.

"Ми детально обговорили необхідність вживання заходів для забезпечення довгострокової стійкості пенсійної системи шляхом параметричних реформ і зусиль по боротьбі з неформальною економікою", - цитуються в повідомленні МВФ у вівторок, 8 листопада, слова глави місія Фонду Таноса Арванітіса (Thanos Arvanitis).

У той же час деталі цих параметричних реформ не наводяться.

За його словами, обидві сторони відзначили важливість створення умов для сталого економічного зростання та генерації робочих місць з метою покращення життя українського народу.

"Ми домовилися про важливість посилення бюджетної політики, що також захищає найбільш вразливі верстви населення", - зазначив Т.Арванітіс.

Як повідомлялося, згідно з річними домовленостями України та МВФ, на базі яких було прийнято рішення про виділення Києву кредиту stand by на SDR10 млрд ($15,7 млрд за поточним курсом), передбачалося поступове підвищення пенсійного віку для жінок із 55 до 60 років протягом 10 років, починаючи вже з 2011 року.

Напередодні візиту місії, профспілки України виступили із заявою, в якій закликали вирішувати пенсійні проблеми за рахунок активізації роботи з виведення заробітної плати з тіні, а не шляхом підвищення пенсійного віку, розширення зайнятості; збільшення фонду оплати праці за рахунок підвищення частки оплати праці в операційних витратах на виробництво продукції.

Потім прем'єр Микола Азаров повідомив про відсутність планів підвищення пенсійного віку до впровадження накопичувальної пенсійної системи, а віце-прем'єр Сергій Тігіпко заявив про знаходження урядом відповідних компенсаторів, які будуть запропоновані для дискусії МВФ.

Місія МВФ на чолі з Арванітісом працює в Україні з 3 по 15 листопада. У разі успішного моніторингу програми за підсумками третього кварталу, Фонд виділить Україні наприкінці листопада цього року ще SDR1 млрд.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі