"В даний час залишається в силі мораторій на продаж землі, який заважає повнокровному розвитку аграрного сектору та використання земель в якості заставного майна при одержанні позик", – вважає представник Фонду.
Він закликав владу України внести у Верховну Раду закон, який дозволяє продавати землю.
"Україні важливо просуватися вперед із земельною реформою і внести до парламенту проект нового законодавства, яке б дозволяло продаж землі", – сказав ван Роден.
Відповідаючи на питання, чи є скасування цього мораторію поряд з проведенням пенсійної реформи необхідною умовою для отримання Києвом чергового траншу кредитної підтримки МВФ, керівник місії відзначив значення здійснення всіх цих заходів, а також прийняття збалансованого бюджету на 2017 рік.
Нагадаємо, 15 вересня, Рада директорів МВФ ухвалила рішення про виділення Україні чергового траншу в рамках програми EFF на 1 млрд доларів.
Сьогодні, 3 жовтня, МВФ опублікував меморандум про співпрацю з Україною. У резюме до документу керівництво Фонду відзначило прогрес України в боротьбі з корупцією та приватизації державних підприємств, а також вказало на недостатні темпи реалізації реформи пенсійного забезпечення.
Економічні оглядачі DT.UA Юлія Самаєва і Юрій Сколотяний вважають, що урізаний третій транш МВФ може стати для України останнім, в тому числі, через нереалістичний проекту державного бюджету на 2017 рік. Детальніше про держбюджет і умови МВФ читайте у статті "Сумні траншо-бюджетні урочистості" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".