"Умовами для четвертого перегляду програми є прийняття закону про приватизацію, що забезпечить прозорий продаж держактивів, також вимогою була вже прийнята пенсійна реформа. Ми зараз оцінюємо, наскільки вона відповідає пенсійній системі. Необхідне також створення антикорупційного суду й урегулювання питання із цінами на газ - та постанова (№187), яку було прийнято в лютому урядом", - сказав він.
Також Люнгман вказав на необхідність прийняття земельної реформи.
"Ми не відмовилися від цієї реформи. Ми вирішили її відкласти на 2018 рік для того, щоб дати час для її комплексної розробки й знаходження консенсусу в суспільстві", - додав він.
Представник МВФ зазначив, що Україна вже виконала програму на 2/3, було отримано 12,5 млрд доларів.
Серед найважливіших проведених реформ він вказав на реформу банківського сектору, введення змінного курсу, таргетування інфляції, створення НАБУ й реформу енергетичного сектору.
Раніше повідомлялося, що у МВФ поки що не готові говорити про строки надання Україні чергового траншу.
Відкрита в березні 2015 року чотирирічна програма EFF загальним обсягом близько 17 млрд доларів спочатку передбачала щоквартальний перегляд програми і виділення траншів. У 2015 року Україна отримала лише два транші - 5 млрд доларів в березні і 1,7 млрд доларів - в серпні 2015 року. У вересні 2016 року МВФ виділив Україні третій транш - на 1 млрд доларів, у квітні 2017 року Україна отримала ще 1 мільярд у рамках четвертого траншу.
Детальніше про перспективи співпраці України з МВФ читайте інтерв'ю міністра фінансів Олександра Данилюка у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".