За оптимістичним сценарієм, якщо темпи поширення вірусу будуть невисокими, а Китай швидко відновить виробництво, світова економіка втратить лише 0,1% від прогнозованого зростання, повідомила директор-розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва на зборах G20 у суботу, 22 лютого.
"У нашому основному сценарії, який розглядається зараз, запроваджуются заявлені заходи, і економіка Китаю повернеться до нормального стану у другому кварталі. Як наслідок, вплив на світову економіку може бути доволі незначним і короткочасним", - цитує Георгієву "Укрінформ".
Очільниця МВФ нагадала, що за прогнозами, зробленими до початку епідемії коронавірусу, світова економіка зросте з 2,9% у минулому році до 3,3% у нинішньому.
"За нинішнім сценарієм, економічне зростання Китаю в 2020 році становитиме 5,6%. Це на 0,4 процентного пункту нижче, ніж МВФ вказував у прогнозі МВФ за січень. Таким чином, зростання світової економіки буде приблизно на 0,1 процентного пункту нижче за (прогнозоване - ред.)", - зазначила Георгієва.
При цьому МВФ не виключає і більш песимістичних сценаріїв, "коли поширення вірусу триватиме довше у всьому світі, і наслідки для зростання будуть більш затяжними".
Раніше влада китайської провінції Хубей, звідки почав поширюватися коронавірус, заявила, що інкубаційний період після зараження може тривати 27 днів. Тривалий інкубаційний період хвороби може ускладнити симптоми Covid-2019.
Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила спалах корона вірусу "надзвичайною ситуацією в області суспільної охорони здоров'я, що має міжнародне значення". У ВООЗ побоюються, що вірус потрапить на територію країн зі слабкою системою охорони здоров'я.
Китайський коронавірус швидкими темпами поширюється в усьому світі. Редакція DT.UA зібрала найважливішу інформацію, пов'язану з небезпечним захворюванням.