Ціни на нафту до 2020 року можуть зрости до 58-75 доларів за барель у разі навіть невеликого зниження ринкової частки країн ОПЕК, вважають у Міжнародному валютному фонді.
МВФ проаналізував стратегію розвитку ОПЕК починаючи з 2014 року і з'ясував, що тактика на збереження ринкової частки, згадана в ній, не працює, сказано в робочих документах валютного фонду.
У документах наголошується, що ставка ОПЕК на демпінг і витіснення США не виправдалася - американський сланець виявився дуже життєздатним.
Згідно з однією з моделей МВФ, у разі збереження тиску витрат через демпінг на виробництво сланцевої нафти в США, ринкова ціна складе 58 доларів за барель до 2020 року при частці ОПЕК 41% (скорочення на 1%).
Згідно іншої моделі, "у разі, якщо постачання країн ОПЕК знизяться на 7 мільйонів барелів на день, ринкова частка ОПЕК буде 35 %, а ціна нафти 75 доларів за барель".
Раніше повідомлялося, що ціни на нафту за даними на вечір 7 липня обвалилися пошти на 5% до 46,49 дол. за барель.
Раніше повідомлялося про те, що виробники нафти масово страхуються від можливого падіння цін в найближчому майбутньому, оскільки, незважаючи на деклароване багатьма бажання "заморозити" видобуток, у багатьох країнах світу видобуток "чорного золота" істотно зростає.
Аналітики ING Bank прогнозують, що ціни на нафту у II півріччі 2016 року будуть перебувати на рівні 40 доларів. На їхню думку, одразу кілька важливих факторів змушують песимістично дивитися на перспективи нафтового ринку.