Головний кредитор України, Міжнародний валютний фонд, висунув нову умову відносно отримання чергового траншу і запропонував Україні відмовитися від підвищення мінімальної заробітної плати в наступні три роки, заявив міністр соціальної політики Андрій Рева в інтерв'ю Realist.
При цьому міністр зазначив, що замороження заробітньої плати на рівні 3200 грн призведе до дефіциту коштів у Пенсійному фонді
"Якщо ми в цьому році підвищуємо мінімальну пенсію на 10%, ми мінімум на 15% повинні збільшити мінімальну зарплату. Що ми читаємо в проекті Меморандуму? Заморозити зарплату на три роки. Що це означає? Що мінімальна пенсія буде зростати, а внесок в ПФ падатиме. Ми знову будемо збільшувати дефіцит ПФ, за що нас лає МВФ. Хлопці, поясніть мені цей феномен, щоб я зрозумів. Але відповіді немає ", - додав Рева.
За його словами, більше не буде стрибкоподібних підвищень соціальних стандартів, вони будуть зростати частіше, ніж раз на три роки.
"Я не думаю, що мінімальна зарплата буде рости стрибкоподібно так, як вона виросла зараз. Вона три роки не росла. У нас співвідношення між середньою зарплатою і мінімальної за три роки погіршилося в 2 рази. Ми просто вирівняли співвідношення", - сказав Рева.
Повідомлялося, що МВФ наполягає на скасуванні в Україні механізму оплати послуг ЖКГ в розстрочку для виділення нового валютного траншу. Оскільки використання розстрочки може погіршити фінансові показники теплокомуненерго.
Раніше директор-розпорядник МВФ Христиною Лагард заявила, що МВФ задоволений переговорами з Україною відносно нового траншу. Хоча терміни завершення переговорів поки не визначені.
У свою чергу Гонтарєва проінформувала, що розраховує отримати транш МВФ в кінці лютого або на початку березня.
Нагадаємо, що у 2015 рік Україна отримала лише два транші – 5 млрд доларів в березні і 1,7 млрд доларів – в серпні 2015 року. Після цього була пауза через невиконання низки умов, політичної кризи і зміни уряду.
У квітні 2016 року, з приходом нового Кабміну, переговори про продовження фінансування були відновлені. У вересні 2016 року МВФ виділив Україні третій транш – на 1 млрд доларів.
Відповідно до скоригованого графіка фінансування, подальше виділення коштів планувалося щоквартально за результатами виконання умов МВФ.
Один з найбільших траншів запланований на перший квартал 2017 року – понад 1,986 млрд доларів. Після його виділення розмір двох наступних виплат буде скорочений до 1,33 млрд долара, а решти п'яти – до 735 млн доларів.